1:36:23 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تخصیص ۵۰ میلیون یورو برای تکمیل سد و نیروگاه چم‌شیر
تخصیص ۵۰ میلیون یورو برای تکمیل سد و نیروگاه چم‌شیر
کوچ عشایر شهرستان کهگیلویه به مناطق ییلاقی آغاز شد.

گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون اجرایی طرح سد و نیروگاه چم شیر گچساران با بیان اینکه سد و نیروگاه چمشیر ۷۸ درصد پیشرفت کاری دارد، گفت:امسال ۵۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل سد و نیروگاه چم شیر در شهرستان گچساران تصویب شد که به زودی جذب خواهد شد.تخصیص ۵۰ میلیون یورو برای تکمیل سد و نیروگاه چمشیر
محمد رضا فاضل افزود: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سد چم شیر گچساران هزینه شده که با تامین اعتبار مورد نظر این سد به زودی به مرحله آبگیری خواهد رسید.
معاون اجرایی طرح سد و نیروگاه چم شیر گچساران با بیان اینکه با جذب اعتبارات عملیات مجدد سد بزرگ چم شیر به زودی آغاز میشود، اذعان کرد: برای تکمیل این طرح ملی به پنج هزار میلیارد ریال از محل بودجه ملی نیاز است.
وی حجم کل مخزن این سد را ۳/۲ میلیارد متر مکعب با مساحت ۵۱ کیلومتر مربع، طول دریاچه ۴۸ کیلومتر و تراز نرمال از سطح دریا را ۵۹۸متر عنوان کرد.
فاضل با بیان اینکه این سد در زمان بهره برداری در هر ثانیه ۵۰۰ لیتر در ثانیه آب تخلیه میکند ادامه داد: تراز سد چم شیر از سطح دریا برای آبگیری تا سال آینده به ۵۶۰ متر خواهد رسید.
وی گفت: سد چم شیر دارای یک میلیون و ۱۰۰ متر مکعب حجم بدنه، ۶۰۴ متر طول تاج، ۱۵۰ متر ارتفاع، ۷۵متر عرض بدنه و سه دهنه سرریز اوجی دریچه دار است.
فاضل خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر در سد چمشیر گچساران مشغول به فعالیت هستند.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  کهگیلویه و بویراحمد پایلوت هاکی کشور
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات