خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
20/07/11 11:58
شناسه خبر : 50636

به عیادت کرونایی‌ها نروید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۳۱ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی جدید گزارش شد که این دو مورد ۷۱ ساله و ۷۹ ساله دچار بیماری زمینه‌ای و اهل دهدشت و گچساران بودند. ...

شعار سال: به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدانپناه گفت: در بیستمین روز از تیرماه، ۵۸ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند.
وی با اشاره به اینکه ۷ بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند، اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۵۶۳ مورد گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌های آلوده را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله ۲ متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و مسافرت به شهر‌ها و استان‌های مجاور نداشته باشند.

دکتر یزدانپناه گفت: همچنین از مردم عزیز استان تقاضا داریم که برای ملاقات با بیماران، در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها حضور پیدا نکنند و با پیامک و تلفن جویای سلامتی عزیزان خود باشند.

وی با بیان اینکه استان در مرحله عبور از موج اول کرونا است که می‌تواند لطمات جبران ناپذیری به سلامت و جان مردم استان وارد کند، یادآور شد: شدت بیماری و کشندگی بیماری بستگی به سن، بیماری (بیماری های) زمینه ای، تعداد ویروس وارد شده و یا تکثیر یافته در بدن، کیفیت مراقبت‌های درمانی ارایه شده، نحوه برخورد پزشکان و پرستاران با بیمار، داشتن روحیه امیدواری و شفاعت از خداوند متعال دارد.

وی افزود: تا کشف واکسن و دارو‌های موثر مجبور به تحمل ویروس کووید-۱۹ هستیم. این ویروس ضعیف نشده است و باید کار‌های روزمره خود را همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به خود و اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.

خبر جدید  کنایه های ظفری به عدم شفاف سازی تاجگردون در خصوص اموالش

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی عصر ایران، تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۹، کد خبر: ۷۳۶۹۶۸، www.asriran.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)