15:33:32 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۷۹۱ دانش آموز گچسارانی زیر پوشش طرح مکمل یاری قرار دارند
۵۷۹۱ دانش آموز گچسارانی زیر پوشش طرح مکمل یاری قرار دارند
گچساران – ایرنا – مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: پنج هزار و ۷۹۱ دانش آموز دختر و پسر پایه های اول و دوم متوسطه این شهرستان زیر پوشش طرح آهن یاری و مکمل یاری قرار دارند.

سهراب صیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار هزار و ۷۹۹ دختر و ۹۹۲ پسر مقاطع تحصیلی اول و دوم متوسطه از مهر تا پایان خرداد قرص های مکمل آهن و ویتامین دی دریافت می کنند.
پنج هزار و ۳۸۱ دانش آموز متوسطه اول و چهار هزار و ۳۷۸ دانش آموز متوسطه دوم در شهرستان گچساران تحصیل می کنند.
وی بیان کرد: براساس دستورالعمل همه دانش آموزان دختر متوسطه اول و دوم و ۲۰ درصد دانش آموزان پسر همین مقاطع تحصیلی زیر پوشش طرح مکمل یاری و آهن یاری قرار دارند.
صیدی تصریح کرد: در این طرح که با نظارت مراقبان بهداشت انجام می شود ماهیانه یک عدد قرص ویتامین دی و هفته ای یک عدد قرص آهن بین دانش آموزان توزیع می شود.
کارشناسان می گویند:مصرف این مکمل ها، از مبتلا شدن دانش آموزان به بیماری هایی مانند کم خونی و پوکی استخوان که بیشتر در سنین میان سالی خود را نشان می دهد، پیشگیری می شود.
این متخصصان بر این باورند که نوجوانان به دلیل قرار گرفتن در سن جهش رشدی نیاز به استفاده از ریزمغذی ها و ویتامین ها بویژه مکمل ویتامین دی و آهن دارند.
احساس سستی، خستگی، سرگیجه، ابتلای مکرر به بیماری های ویروسی نظیر سرماخوردگی و سوزن سوزن شدن دست و پا از عمده ترین علائم کم خونی یا فقر آهن است.
کارشناسان از اسفناج، حبوبات، جگر، زرده تخم مرغ، میوه های خشک بویژه زردآلو و دانه های روغنی به عنوان مهمترین منابع تامین آهن برای بدن یاد می کنند.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد ۲۵ هزار نفر دانش آموز دارد.
۸۱۴۳/۶۱۱۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  تمهیدات لازم برای میزبانی مسافران نوروزی فراهم شود
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات