2:53:27 - دوشنبه 4 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۶۶خانوار مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان هستند
۴۶۶خانوار مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان هستند
گچساران – ایرنا -مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، عشایر و روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۶۶خانوار در این استان مستمری بگیر صندوق بیمه عشایر و روستائیان هستند.

عیسی کریمی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صندوق بیمه کشاورزان، عشایر و روستایی دارای ۸۰ مستمری بگیر ازکار افتاده، ۳۱۲ مستمری بگیر فوتی و ۷۴ خانوار مستمری بگیر بازنشسته در کهگیلویه و بویراحمد است.
وی بیان کرد: صندوق بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر از افراد ۱۸ تا۵۰ سال ساکن مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر۲۰هزار نفر جمعیت و کشاورزان غیرساکن روستا برای بهره مندی از مزایای این بیمه دعوت می کند.
مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، عشایر و روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هر خانوار برای قرار گرفتن زیر پوشش این صندوق سالیانه باید ۲۴۰ هزار تا حداکثر۵۴۰ هزار تومان پرداخت کند.
کریمی ابراز داشت: در کهگیلویه و بویراحمد ماهانه ۲ میلیارد ریال مستمری توسط این صندوق پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: ۷۰ درصد حق بیمه اجتماعی مشمولان این بیمه را دولت پرداخت می کند.
کریمی مهمترین اهداف این صندوق را جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، کاهش فاصله طبقاتی، کاهش محرومیت مناطق روستایی و تامین امنیت اجتماعی ذکر کرد و گفت: همه اقشار کم درآمد نیز می توانند در این طرح شرکت کنند.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۴ به منظور حمایت از روستائیان ، عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد.
۴۴ درصد جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل حدود ۳۱۵ هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می‌کنند.
یک هزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که جمعیت ۷۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است.
۸۱۴۳/۱۶۶۲


منبع :: http://www.irna.ir
تبليغات
بانک پاسارگاد