11:51:08 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۰ زندانی جرایم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند
۴۰ زندانی جرایم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند
یاسوج- ایرنا- ۴۰ زندانی غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد روز پنجشنبه با حضور رئیس کل دادگستری و برخی خانواده های زندانیان از بند زندان آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشتند.

به گزارش ایرنا، رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در آیین آزادی این تعداد زندانی غیرعمد گفت: به برکت انقلاب اسلامی و سیاست های نوین دستگاه قضا و سازمان زندان ها فعالیت های زندانبانی بسیار گسترده تر و فراگیر تر از حصار زندان شده است.
حجت الاسلام غلامرضا مزارعی پیوند زندانیان با معنویت را غنیمتی گرانبها دانست و افزود: بازپروری شخصیت و باز اجتماعی زندانیان از رویکردهای مهم دستگاه قضایی است.
مزارعی با بیان اینکه در سال گذشته نیز ۲۴۱ نفر از زندان های استان آزاد شدند، گفت: همچنان ۵۷۰ زندانی غیرعمد در استان منتظر کمک خیرین و افراد نیکوکار هستند.
وی ابراز داشت: این تعداد افراد به دلیل جرایم غیر عمدی مانند چک‌های بلامحل، مهریه، دیه و بدهی مالی در زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد زندانی هستند.
مزارعی یادآور شد: ارتقای آگاهی عمومی به ویژه در حوزه های اجتماعی و خانواده ، تقویت باورهای اعتقادی و دینی در کنار اجرای برنامه های متنوع هنری و استعدادی یابی از زندانیان از مهمترین اقدام های فرهنگی و معرفتی در سطح زندان های این استان است.
رئیس شورای قضایی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: علاوه بر مهارت آموزی و کارگاه های آموزشی در بخش های مختلف، اقدام های مهم فرهنگی نیز در زندان های استان انجام می شود.
وی همچنین برنامه ریزی و پر کردن اوقات فراغت زندانیان و توجه به نیازهای روحی و معنوی آنان را ضرورتی اجتناب ناپذیر در زندان ها دانست.
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: هم اکنون بیش از ۶۰ درصد زندانیان دربند زندان های استان متاهل هستند.
اسماعیل جمیاری با قدردانی از انجمن های حمایت از زندانیان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ سه میلیارد ریال از این محل به زندانیان غیرعمد استان کمک و ۱۱ زندانی نیز آزاد شده اند.
وی یکی از اهداف و رویکردهای مهم اداره کل زندان های استان را برگزاری کارگاه های آموزشی برای خانواده های آنان ذکر کرد.
جمیاری تصریح کرد: هدف از برگزاری این کارگاه های آموزشی تقویت روحیه خودباوری ، ایجاد انگیزه برای زندگی بهتر و چگونگی مقابله با بحران ها و ناملایمات زندگی خانواده های زندانیان است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: امسال بیش از ۶۰۰ خانواده ، همسر و فرزندان زندانیان در برنامه های این نهاد برای کسب مهارت های زندگی هستند شرکت می کنند.
وی اظهار داشت: در مرحله نخست اجرای این طرح تعداد ۳۰۰ خانواده مربوط به زندان های یاسوج این آموزش ها را فرا گرفتند.
جمیاری ادامه داد: سال گذشته نیز ۷۵۰ خانواده زندانیان این استان آموزش های لازم و مهارت های زندگی را فرا گرفتند.
وی بروز آسیب های اجتماعی و روی آوردن خانواده های زندانیان در اثر فقر و نداری و مشکلات اقتصادی به انواع بزهکاری و آسیب ها را یادآور شد و گفت: یکی از اهداف این کارگاه های آموزشی مهارت آموزی و توانمند ساختن خانواده ها در برابر ناملایمات و سختی های زندگی است.
۳۰۱۶/۶۱۱۰

خبر جدید  معایب استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات