۱۳:۰۴:۳۳ - یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۵۰ میلیارد ریال به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
۳۵۰ میلیارد ریال به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
یاسوج – ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: پارسال ۳۵۰میلیارد ریال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری این استان پرداخت شد.

سیدخدادوست موسوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری نیز به ترتیب ۲۵۰ و ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.
موسوی با بیان اینکه این میزان اعتبار برای رفع محرومیت های عمیق و مشکلات و روستاها بویژه دارای دهیاری کافی نیست، گفت: سال ۹۶ نیز افزون بر ۵۲۰ میلیارد ریال از همین محل به روستاهای دارای دهیاری این استان تخصیص یافته بود.
وی شمار روستاهای دارای دهیاری در کهگیلویه وبویراحمد را ۶۰۱ روستا ذکر کرد و گفت: ۴۷ مورد از این روستاها در سال گذشته اضافه شد.
موسوی یادآور شد: از مجموع کل ۲هزار و ۲۳۲ روستا و آبادی در سطح استان یکهزار و ۶۴۳ مورد آن دارای سکنه هستند.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: به دلیل نبود منابع درآمدی پایدار، پراکندگی روستاها، نبود کارخانه ها و صنایع تولیدی اشتغال زا و البته توزیع ناعادلانه امکانات و منابع طی سالیان متمادی سبب عمق محرومیت و مشکلات انباشت شده در روستاهای این استان شده است.
وی میزان خسارات ناشی از سیل فروردین امسال به زیرساخت های روستایی در کهگیلویه وبویراحمد را نیز افزون بر ۴۱۱ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در هفته جاری نیز هیاتی از دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری برای بررسی و بازدید از روستاهای سیل زده به استان سفر خواهند کرد.
کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۶ درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.
۳۰۱۶/۶۱۱۰


منبع :: http://www.irna.ir
تبليغات
بانک پاسارگاد