12:04:19 - جمعه 15 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۵ میلی متر باران در دیشموک بارید
۲۵ میلی متر باران در دیشموک بارید
یاسوج- ایرنا- بر اساس اطلاعات هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیشترین بارش های باران سامانه اخیر استان تا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه امروز جمعه در دیشموک واقع در شهرستان کهگیلویه با ۲۵ میلی متر ثبت شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش های سامانه اخیر در کهگیلویه و بویراحمد از روز گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
ولی بهره مند افزود: ظرف این مدت مارگون ۲۰، کاکان ۱۸، زیلایی ۱۶، یاسوج ۱۵، جاورده ۱۳٫۲، سرآسیاب یوسفی ۱۱، سی سخت ۱۱، گنجه ای ۱۱، لنده ۱۱، تنگ سرخ ۱۰، تنگ رواق ۹، قلعه دختر ۷، دهدشت ۶٫۲، باشت ۶، چرام ۶، دوگنبدان ۱٫۱ و لیکک ۱ میلیمتر باران باریده است.
وی بیان کرد: با توجه به تحلیل نقشه های پیش یابی و مدل های مختلف جوی تا عصر امروز بارش ها ادامه خواهند داشت.
بهره مند عنوان کرد: از یکشنبه ۲۶ اسفندماه با ورود سامانه بارشی جدید تا صبح دوشنبه ۲۷ اسفند ماه ناپایداری هایی به صورت بارش باران و رگبار و رعد و برق و پدیده گرد و خاک رخ می دهد و در برخی مناطق سردسیری بارش برف پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بررسی روند میزان بارندگی های امسال و مقایسه آن با سال های گذشته نشان می دهد استان کهگیلویه و بویراحمد پس از ۱۰ سال وارد ترسالی شده است.
در صورتی که میزان بارش باران در هر منطقه ای بیشتر از میانگین بلند مدت باشد ترسالی و اگر کمتر از آن باشد خشکسالی گفته می شود.
هر ۶ ایستگاه اصلی هواشناسی این استان بارندگی های بیشتر از میانگین بلند مدت را ثبت کرده اند که از ۱۰ سال گذشته تاکنون بی سابقه بوده است.
میانگین بارش باران در سال زراعی جاری یعنی از ابتدای مهر تاکنون به ۶۵۲٫۱ میلی متر رسیده در حالی که میانگین بارندگی در مدت مشابه پارسال در این استان ۱۷۸ میلیمتر باران بود.
میزان بارش باران ابتدای سال جاری تاکنون در شهر یاسوج به ۸۳۲٫۴ میلیمتر رسیده است و این شهر پس از ۱۰ سال ترسالی را تجربه می کند.
میانگین بلند مدت بارندگی در دهدشت ۴۸۵٫۱، دوگنبدان ۴۲۰٫۵، امامزاده جعفر ۴۰۹٫۸ و در لیکک ۳۸۶٫۹ میلی متر است.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

خبر جدید  ۶۸ میلیارد تومان برای پروژه راهسازی« بهبهان-گچساران-بابامیدان» اختصاص یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد