10:41:30 - سه‌شنبه 23 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۲۷ هزار متر مکعب آب در کهگیلویه و بویراحمد ذخیره شد
۲۲۷ هزار متر مکعب آب در کهگیلویه و بویراحمد ذخیره شد
گچساران – ایرنا – مجری طرح احیاء منابع آب زیرزمینی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پلمپ چاههای غیرمجاز کشاورزی از سال گذشته تاکنون ۲۲۷ هزار مترمکعب آب در مناطق مختلف این استان ذخیره شد.

محمدرضا کایدونی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶ حلقه چاه کشاورزی این مدت در مناطق مختلف این استان پر شد.
وی پلمپ چاه های غیرمجاز کشاورزی در سال جاری را مهمترین برنامه های در دست اجرا اعلام کرد و افزود: بیش از یک هزار حلقه چاه غیرمجاز در دشت های این استان وجود دارد.
کایدونی گفت: ۳۶ کنتور هوشمند سال گذشته بر روی چاه های کشاورزی استان نصب شده است.
وی تصریح کرد: طرح اصلاح و تعدیل پروانه برداشت تاکنون در ۲ هزار و ۱۱ حلقه از چاه های دشت های استان اجرا شده که از این تعداد یکهزار و ۷۶۷ مورد اصلاح و ۲۴۴ مورد تعدیل بوده است.
کایدونی افزود: با اجرای طرح اصلاح و تعدیل پروانه‌های برداشت آب، ۳۶ میلیون و ۹۶۹ هزار متر مکعب حجم آب مصرفی در دشت‌های این استان صرفه جویی شد.
وی ابراز کرد: اصلاح و تعدیل پروانه‌های بهره برداری چاه های موجود در دشت های این استان از مهمترین برنامه های در دست اجراست.
وی اظهار داشت: سالانه ۲۸۳ میلیون متر مکعب آب از ۲ هزار و ۴۸۹ حلقه چاه مجاز در این استان برداشت می شود.
نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی زیرزمینی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۲۰ منبع ذخیره آب آشامیدنی در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون تعیین حریم شده است.
کایدونی گفت: سالانه هشت میلیارد متر مکعب آب در کهگیلویه و بویراحمد تولید که تنها ۱۳ درصد آن در استان مصرف می‌شود.
۲ میلیارد مترمکعب آب برای مصرف کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در افق بلند مدت نیاز است.
کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن یک درصد مساحت و جمعیت کشور در جنوب غربی ایران به علت برخورداری از شرایط آب و هوایی مساعد بیش از ۱۰ درصد از روان آب‌های کشور معادل ۱۰ میلیارد متر مکعب را به خود اختصاص داده است.
۲۰۸۲/۶۱۱۰

خبر جدید  بیمه‌نامه تمام عمرمحصول انحصاری ماست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد