۱۲:۰۷:۴۷ - شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نخستین مرکز یادگیری محلی در بهمئی راه اندازی شد
یاسوج- ایرنا – مدیرکل اموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین مرکز یادگیری محلی بهمئی با نام شهید عرصه سوادآموزی شهید علی صالح دردارنژاد روز شنبه فعالیت خود را آغاز کرد.

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مرکز ۴۰ نوع مهارت در زمینه های اجتماعی؛زندگی و حقوق شهروندی و همچنین فعالیتهای حرفه آموزی همراه با سواد پایه ارائه می شود.
وی بیان کرد: این مرکز چهاردهمین مرکز یادگیری محلی استان و نخستین مرکز در شهرستان بهمئی است.
زارع پور افزود: از این تعداد ۱۱مرکز غیردولتی ،۲ مرکز دولتی و یک مرکز هم بصورت مشارکتی با اداره کل زندانها و اقدامات امنینی اداره می شود.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت: علاوه بر مهارتهای اعلام شده از سوی سازمان سوادآموزی در صورت اعلام نیاز مهارتهای بومی نیز در این مرکز آموزش داده می شود.
سید حمدالله خواهش نیک عنوان کرد: در مرکز یادگیری محلی شهید دردارنژاد سوادآموزان ۳دوره انتقال ف تحکیم و سوادآموزی در برنامه زمان بندی شده حضور و علاوه بر سوادآموزی مهارتهای لازم را فرا گرفتند.
وی اظهار داشت: تا پایان امسال ۲مرکز یادگیری محلی دیگر در لنده و چرام راه اندازی می شود.
خواهش نیک اضافه کرد: حدود ۱۴۰نفر سواد آموز از آموزشهای این مرکز استفاده می کنند.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲٫۷ درصد بوده و میانگین کشوری آن نیز ۹۴٫۷ درصد است.
۱۶۶۲/۷۵۳۱/


منبع :: http://www.irna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .