13:49:56 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶۰ مددجوی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد وام اشتغال گرفتند
۱۶۰ مددجوی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد وام اشتغال گرفتند
یاسوج- ایرنا- مدیرکل سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال به ۱۶۰ نفر از مددجویان بهزیستی این استان مبلغ ۲۹ میلیارد ریال پرداخت شده است.

سید آیت افشار مهر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال ۹۷ مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به سازمان بهزیستی این استان اختصاص یافت که مبلغ ۵۰ میلیارد ریال آن از بند ب تبصره ۱۶ و بقیه از تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری بود.
وی افزود: از محل تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ تعداد ۲۸۵ نفر از متقاضیان جهت پرداخت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند که از این تعداد تا کنون به ۱۶۰ نفر تسهیلات اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیرکل سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی روستایی، تصریح کرد: در نیمه دوم سال جاری و از مهرماه امسال سامانه کارا جهت ثبت نام جامعه هدف بهزیستی استان فعال شد که در همین مدت محدود حدود ۳۰۰ نفر از متقاضیان در سامانه کارا نام نویسی کردند.
وی با اشاره به اینکه در گذشته این سامانه برای متقاضیان اشتغال جامعه هدف بهزیستی فعال نبود، گفت: پس از فعالیت این سامانه در مهرماه ۹۷ و نام نویسی متقاضیان حدود ۱۰۰ نفر از طریق کارگروه حمایتی اشتغال کشور تایید و این متقاضیان جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی به بانک های عامل معرفی شدند.
افشار مهر ابراز داشت: تسهیلات اشتغالزایی برای متقاضیان سازمان بهزیستی در ۱۲ بهمن به بانک ها ابلاغ شد.
وی گفت: تعداد ۱۰۰ نفر تایید شده توسط کارگروه حمایتی و اشتغالزایی کشور را به بانک ها جهت استفاده از تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری معرفی شدند که تعدادی پرداخت شده و بقیه نیز در حال طی شدن فرایند پرداخت قرار دارند.
مدیرکل سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ثبت نام متقاضیان اشتغالزایی سازمان بهزیستی استان در سامانه کارا از مهرماه سال جاری فعال شد که در همین مدت کوتاه ۳۰۰ نفر در این سامانه ثبت نام کردند که تعداد ۱۰۰ نفر از آنها به بانک ها معرفی شدند.
افشار مهر، از فرآیند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری توسط بانک ها انتقاد کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص بیکاری و لزوم استفاده از فرصت به وجود آمده انتظار می رود بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی همکاری بیشتری با متقاضیان داشته باشند.
دولت تدبیر و امید به منظور حفظ و تداوم حیات روستاهای کشور و رونق اشتغال روستایی طرح های مطلوبی به جریان انداخته است که پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی یکی از همین برنامه هاست.
۴۴ درصد از جمعیت حدود ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاها ساکن هستند.
حدود ۱۲ درصد در قالب ۸۰ هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای هشت شهرستان، ۱۷ شهر و حدود یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه است.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

خبر جدید  379 متهم قاچاق کالا و ارز در گچساران دستگیر شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد