11:58:36 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۲۶۱ مددجو کهگیلویه و بویراحمدی در کلاس های آموزشی شرکت کردند
۱۲۶۱ مددجو کهگیلویه و بویراحمدی در کلاس های آموزشی شرکت کردند
یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزار و ۲۶۱ نفر از مددجویان استان زیر پوشش این نهاد در ۹ ماهه سال جاری از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

قباد مبشری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هدف توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان برگزار می‌شوند.
وی افزود: ظرف ۹ ماهه سال جاری یک هزار و ۲۶۱ مددجوی زیر پوشش این نهاد از دوره‌های آموزشی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای با هزینه ۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال بهره‌مند شدند.
مشیری بیان کرد: هم اینک آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های پایدارسازی مشاغل و توسعه‌ی طرح‌ها، مهارت‌آموزی و آموزش‌های مقدماتی در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار برگزار شده اند.
وی عنوان کرد: مددجویان با شرکت در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و کسب مهارت شغلی می‌توانند برای خود شغل ایجاد کرده و در مسیر خودکفایی گام بردارند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان مورد حمایت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و در دستور کار این نهاد است، تصریح کرد: مددجویان آموزش‌دیده پس از کسب مهارت‌های لازم و دریافت گواهی‌نامه فنی و حرفه‌ای، می‌توانند از تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد برای ایجاد شغل مناسب بهره‌مند شوند.
مبشری به‌کارگیری مددجویان از طریق مراکز کاریابی را یکی از برنامه‌های حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بیان کرد.
وی گفت: در این زمینه ۹۶ نفر از مددجویان این نهاد در کهگیلویه و بویراحمد با اعتبار ۶۷۰ میلیون ریال از ابتدای سال جاری تاکنون از طریق مراکز کاریابی جذب بازار کار شدند.
براساس آمارها کمیته امداد به بیش از سه هزار و ۶۰۰ خانوار با جمعیت ۱۲ هزار و ۶۰۰ در استان نیز خدمات تک یا چند موردی در طول سال ارائه می‌کند.
با این آمار نزدیک به ۱۴ درصد از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
استان کهگیلویه و بویراحمد اکنون نزدیک به ۷۲۰ هزار نفر جمعیت دارد .
۷۵ درصد افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد روستایی، ۲۳ درصد شهری و ۲ درصد نیز عشایر است.
شهرستان بهمئی با ۱۸ درصد و گچساران نیز با سه درصد به ترتیب بیشترین و کمترین افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در کهگیلویه و بویراحمد را به خود اختصاص داده‌اند.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

خبر جدید  آغاز طرح نهضت آسفالت در معابر شهر یاسوج


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات