19:47:08 - سه‌شنبه 28 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌‌بنیاد برکت ۸۰۰ طرح اشتغالزا در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌کند
‌‌بنیاد برکت ۸۰۰ طرح اشتغالزا در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌کند
بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در روستاها و مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد و به بهره‌برداری می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، بنیاد برکت به منظور محرومیتزدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کمبرخودار، در سال جاری اقدام به راهاندازی ۸۰۰ طرح اشتغالزایی با قابلیت ایجاد بیش از ۲۲۴۰ فرصت شغلی در شهرستانهای چاروسا، کهگیلویه، باشت، بویراحمد و دیشموک استان کهگیلویه و بویراحمد میکند.

این تعداد طرحهای کارآفرینی در قالب مدل اشتغالزایی اجتماعمحور «سحاب» (سرمایهگذاری حمایتی اشتغالزایی برکت) و در رشتههایی همچون پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، تولید پوشاک، صنایع دستی، پرورش طیور و قالیبافی ایجاد خواهد شد.

برای ایجاد و راهاندازی ۸۰۰ طرح اشتغالزایی بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار پیشبینی شده و همچنین برای ایجاد و بهرهبرداری از این تعداد طرح، ۹ تسهیلگر و مجری به عنوان مجریان نظام طرحهای اشتغالزایی اجتماعمحور بنیاد برکت در مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت میکنند.

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) سال گذشته نیز ۲۰۰ طرح اشتغالزایی با قابلیت ایجاد ۴۵۰ فرصت شغلی را در ۲۳ روستای شهر چاروسا با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال به بهرهبرداری رسانده بود که امسال چهار شهر باشت، دیشموک، کهگیلویه و بویراحمد به شهرهای هدف این بنیاد برای اشتغالزایی افزوده شده است.

این تعداد طرح اشتغالزایی از میان ۹۵۰ طرح پیشنهادی و پس از بازدید تسهیلگران و طی مراحل اهلیتسنجی فنی و اعتباری انتخاب و به بهرهبرداری رسیدهاند. اهلیت متقاضیان با معیارهایی همچون فقدان شغل، برخورداری از مهارتهای حداقلی، دارا بودن امکانات اولیه مانند محل نگهداری دام، قادر بودن به اخذ تسهیلات در سیستم بانکی کشور و … سنجیده و به تأیید میرسد.

خبر جدید  حرکت به سمت درآمد پایدار در شهرداری یاسوج

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف محرومیتزدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کمبرخودار، اشتغالزایی و ایجاد فرصتهای کارآفرینی در این مناطق را در سرلوحهی اقدامات خود قرار داده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: ‌‌بنیاد برکت ۸۰۰ طرح اشتغالزا در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌کند

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد