11:26:46 - دوشنبه 20 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۷۸ واحد گردشگری غیر مجاز در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد
۱۷۸ واحد گردشگری غیر مجاز در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۱۷۸ واحد گردشگری غیر مجاز اعم از باغات تفریحی و رفاهی، رستوران‌ها و کبابی‌های بین جاده‌ای در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سلمان خوش قدم پور در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۱۷۸ واحد گردشگری غیر مجاز اعم از باغات تفریحی و رفاهی، رستوران، قهوه خانه و کبابیهای بین جادهای در محورهای مواصلاتی و مکانهای توریستی استان شناسایی شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۲۲ واحد گردشگری غیر مجاز در شهرستان بویراحمد، عنوان کرد: از این تعداد ۱۶ مورد بدون نام بوده و تعداد ۳۲ واحد نیز در حال ساخت است.

خوش قدم پور ابراز کرد: در این شرایط نابسامان اقتصادی اماکن غیر مجاز گردشگری در این استان حداقل برای ۴۰۰ نفر شغل دائمی ایجاد کرده که در ایام پیک سال تا ۸۰۰ نفر افزایش مییابد که در صورت ساماندهی مناسب به تثبیت این شغلها کمک شایانی میشود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: تعداد باغهای تفریحی موجود در آبشار یاسوج ۳۱ مورد بوده که از این تعداد تنها ۴ باغ تفریحی دارای مجوز بوده و ۶ باغ دیگر نیز در حال ساخت بوده که یک مورد مجوز دارد.

خوش قدم پور بیان کرد: ۲۰ باغ تفریحی غیر مجاز در مسیر یاسوج-اقلید تا دوآب مهریان فعالیت میکنند و ۶ مورد دیگر نیز در حال ساخت بوده که بررسیها نشان میدهد این باغهای تفریحی حتی در زمینه اسکان مسافر اقدام میکنند.

وی با اشاره به فعالیت ۶ واحد گردشگری غیر مجاز در جاده یاسوج-سی سخت، تصریح کرد: همچنین در مسیر پلیس راه شیراز – پاتاوه ۳۳ رستوران، کبابی و …با نام و بدون نام و ۱۵ باب مغازه در منطقه چنارستان در حال ساخت است

خبر جدید  هفدهمین نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد گشایش یافت

خوش قدم پور افزود: در مسیر پلیس راه شیراز تا پل تیزاب ۱۵ باغ و رستوران، مسیر سه راهی سپیدار تا جوخانه ۲۲ رستوران، کبابی و قهوه خانه و در جاده یاسوج – بابامیدان ۲۲ کبابی و قهوه خانه غیر مجاز فعالیت دارند و دو کبابی نیز در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: عدم رعایت حریم راهها و مسیلها، نادیده گرفتن قوانین مربوط به ساخت وساز، عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز و خدمات دهی، زمینه وجود انواع موارد غیر قانونی و مشکلات امنیتی و اخلاقی، پایین آمدن سطح خدمات دهی به گردشگران و ضرر دارز مدت به اماکن دارای مجوز از جمله مضرات واحدهای گردشگری بدون مجوز است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خواستار فعال کردن پلیس ساختمان در بخشداریها شد و گفت: ضروری است تیمهای گشت سازمانهای کشاورزی، راهداری، شهرداریها، امور آب و منابع طبیعی نیز پای کار بیایند.

خوش قدم پور ادامه داد: تخریب اماکن غیرمجاز در حریم مسیرها و مسیلها با هدف جلوگیری از اتفاقات ناشی از حوادث غیر متقربه با حضور تمامی دستگاههای مربوطه و حکم قضایی و همچنین تفویض اختیار به اداره کل گردشگری برای صدور مجوزهای کوتاه مدت با هدف ساماندهی اخلاقی استانداردهای خدماتی نیز با هدف ساماندهی وضع موجود پیشنهاد میشود.

انتهای پیام/ش


منبع :: ۱۷۸ واحد گردشگری غیر مجاز در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد