11:43:11 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶ هزار خانوار در کهگیلویه و بویراحمد توسط زنان اداره می‌شود
۱۶ هزار خانوار در کهگیلویه و بویراحمد توسط زنان اداره می‌شود
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۶هزار و ۷۱ خانوار از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد زنان سرپرست خانوار هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، قباد مبشری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۴۲ هزار و ۸۰۱ خانوار در این استان تحت حمایت این نهاد انقلابی بوده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۷۱ خانوار زنان سرپرست خانواده هستند که به دلایلی ازجمله طلاق، فوت، بیماری و زندانی بودن سرپرست و سایر موارد از خدمات این نهاد بهرهمند میشوند.

وی بابیان اینکه تعداد دانشجویان دختر تحت حمایت این نهاد ۱۱۱۷ نفر، دانش آموزان دختر ۴۰۵۱ نفر و ایتام دختر تحت حمایت ۳۳۳۷ نفر هستند، افزود: در سال گذشته ۶۷ هزار و ۷۰۳ نفر از زنان تحت حمایت این نهاد در دورههای آموزش خانواده شرکت کرده و ۳۸۳۶ نفر از مددجویان اعزامشده به اردوهای زیارتی و آموزشی زنان و دختران تحت حمایت بودهاند.

مبشری با اشاره به اینکه کمیته امداد توانمندسازی خانوادههای تحت پوشش با اجرای طرحهای خودکفایی و اشتغالزایی را در رأس برنامه‎های خود قرار داده است، بیان کرد: بانوان تحت حمایت این نهاد با دریافت تسهیلات اشتغالزایی میتوانند در زمینه های صنایعدستی مانند خیاطی، قالیبافی، گلیمبافی، عروسکسازی و سایر طرحهای اشتغال فعالیت کنند و در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده خود مؤثر باشند.

وی به پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی به ۶۹۶ نفر از زنان تحت حمایت کمیته امداد استان برای اجرای طرح اشاره کرده و افزود: یک هزار و ۸۷۸ زن تحت حمایت در دورههای آموزشی فنی و حرفهای شرکت کرده، ۱۴۰ نفر از زنان از طریق مراکز کاریابی جذب بازار کارشده و ۴۵ نفر نیز از ابتدای سال گذشته تاکنون خودکفا شدهاند.

خبر جدید  نامناسب بودن جاده ورودی روستای تل سفید بخش چاروسا

مبشری با اشاره به نظارت مستمر کمیته امداد بر نحوه اجرای طرحهای اشتغال، افزود: این نهاد برای تشویق، تداوم و توسعه اشتغال ایجادشده توسط بانوان تحت حمایت، در مواقع برگزاری نمایشگاهها با دعوت از آنان برای نمایش توانمندیهای خود در نمایشگاهها، به آنها در فروش و بازاریابی تولیدات خود کمک میکند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خدماتی مانند بیمه اجتماعی،فعالیتهای عمرانی، اهداء جهیزیه و کمکهزینه ازدواج مجدد، پرداخت هزینه دارو و درمان از دیگر خدمات این نهاد برای زنان تحت حمایت است.

انتهای پیام/


منبع :: ۱۶ هزار خانوار در کهگیلویه و بویراحمد توسط زنان اداره می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات