11:39:47 - یکشنبه 19 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۲۸ میلیارد ریال یارانه دستمزد کارگران به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت
۱۲۸ میلیارد ریال یارانه دستمزد کارگران به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲۸ میلیارد ریال یارانه دستمزد به این استان برای اولین بار اختصاص یافت.

پروانه نیکمرام در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یاسوجاظهار داشت: این استان بهعنوان پایلوت برای پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایانی که فارغ التحصیلان بیکار را جذب کنند،انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه یارانه دستمزد کارگران شغل اولی ۳۰ درصد است، عنوان کرد: ۱۲۸ میلیارد ریال یارانه دستمزد به این استان برای اولین بار اختصاص یافته که امیدوارم جذب شود.

نیکمرام ابراز کرد: کارفرمایان بنگاههای فعال اقتصادی و تعاونی دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در صورت بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما به مدت یکسال معاف میشوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه کمبود نقدینگی مهمترین مشکل بنگاههای اقتصادی است، افزود: بالا بودن هزینههای تولید، انباشت محصولات تولیدی و عدم بازاریابی، مشکلات ساختاری، اختلاف بین سهامداران، ضعف و یا سوء مدیریت اساسی ترین مشکل درون سازمانی واحدهای تولیدی است.

نیکمرام خاطرنشان کرد: قاچاق کالا، واردات بی رویه و از همه مهمتر عدم وصول مطالبات از سازمانها و ارگانهای دولتی و بخش خصوصی مهمترین مشکلات برون سازمانی واحدهای تولیدی و بنگاههای اقتصادی است.

وی یکی از مشکلات قدیمی کارگران را تسویه حسابهای غیرقانونی عنوان کرد و گفت: کارگران به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از شرایط و ضوابط و قانون کار در برخی مواقع تسویه حسابهای خود را به شکل سفید امضاء تحویل کارفرما میدهند و به همین دلیل مورد ظلم و بی عدالتی قرار میگیرند.

خبر جدید  کهگیلویه و بویراحمد مقصدی مناسب برای گردشگران

نیکمرام تصریح کرد: دیوان عدالت اداری با هدف جلوگیری از تضییع حق کارگران مقرر کرده که ارائه تسویه حساب کافی نیست و کارفرما باید مستندات لازم برای پرداخت حقوق کارگران را به مراجع رسیدگی کننده تحویل دهند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: ۱۲۸ میلیارد ریال یارانه دستمزد کارگران به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد