11:11:18 - شنبه 9 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۲۰ واحد صنعتی کهگیلویه و بویراحمد وجود خارجی ندارند
۱۲۰ واحد صنعتی کهگیلویه و بویراحمد وجود خارجی ندارند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پایش انجام شده ۱۲۰ واحد صنعتی این استان وجود خارجی ندارند.

داریوش دیودیده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: ابتدای امسال پایش واقعی واحدهای صنعتی استان را انجام دادیم که در پایان مشخص شد از ۶۲۰ واحد صنعتی استان ۱۲۰ مورد وجود خارجی نداشته و یا شرایط ادامه کار ندارند و ۳۷۰ واحد فعال و مابقی نیز تعطیل است.

وی با تاکید بر اینکه هنوز زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری در استان فراهم نیست، عنوان کرد: برخی واحدهای تولیدی برای حمل کالا با مشکل نبود کامیون روبهرو هستند و هزینه حمل در این استان به نسبت سایر استانها بیشتر است.

دیودیده با تاکید بر اینکه شرایط به گونهای بوده که نمیتوانیم تعارف کنیم، ابراز کرد: در این استان تمامی فعالیتهای اقتصادی در زمینه تولید، اجرا و پیمانکاری توسط بخش خصوصی انجام میشود و در این شرایط برای رقابت کردن باید توانمند شود زیرا با این وضعیت توان رقابت ندارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: مشکلات بخش خصوصی در این استان به نسبت سایر استانها خاصتر و بیشتر است به گونهای که یک کارخانه برای تعمیر ۱۰ برابر دیگر استانها باید هزینه کند.

دیودیده با تاکید بر اینکه بخش خصوصی این استان با وجود مشکلات و پیچیدگیهای اداری به فعالیت خود ادامه میدهند، خاطرنشان کرد: برای کمک به رونق تولید و وضعیت اقتصادی، ایجاد انسجام و هماهنگی بین تمامی مجموعهها نیاز است.

خبر جدید  نبود مصلی در شهر ۲۰ ساله لیکک

وی بیان کرد: باید به یک نقطهای برسیم که سیاستهای کلی نظام محفوظ، تولید کننده به فعالیت ادامه دهد و مصرف کننده نیز رضایت نسبی داشته باشد و در مجموع دنبال کاهش بیکاری باشیم.

دیودیده با اشاره به اینکه ۷۰ معدن فعال و ۲۶ هزار واحد صنفی در رستههای مختلف داریم، گفت: نوسانات کالا و قیمت مردم را اذیت میکند و امیدوارم این شرایط اصلاح شود تا سراآغازی برای توسعه استان باشد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد