19:46:56 - سه‌شنبه 28 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یاسوج| معدن کهگیلویه و بویراحمد از روزمرگی خارج شود
یاسوج| معدن کهگیلویه و بویراحمد از روزمرگی خارج شود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار فعال شدن شورای معادن این استان شد و گفت: باید کاری کرد تا از این روزمرگی خارج شویم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی محمد احمدی در نشست شورای معادن کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: رونق تولید و اشتغال به عنوان یکی از مهمترین اولویتها بویژه در حوزه معادن در دستور کار دولت بوده که در این راستا بنای استفاده از ظرفیتهای موجود را به بهترین نحو ممکن دارند.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم جهشی قابل توجه در بخش معدن در سال ۹۸ داشته باشیم، عنوان کرد: اجماع صاحبنظران صنعت و معدن بر این بوده که در این شرایط و با توجه به اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اتکا به داخل به عنوان دغدغههای مسئولان عالی رتبه نظام باید بر معدن اتکا کنیم.

احمدی با اشاره به اینکه مدیرعامل ایمدرو از فرزندان کهگیلویه و بویراحمد و نسبت به این دیار حساسیت دارد، ابراز کرد: ضروری است سازمان صنعت، معدن و تجارت نقشه معادن را به روز کرده تا به همراه مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نشستی با غریبپور معاون وزیر صمت داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار هماهنگی و تعامل سازمان صمت با خانه معدن و ارتش شد و خاطرنشان کرد:دیگر استانهای کشور از ایمدرو و دیگر دستگاههای توسعهای به نحو مطلوب استفاده کردند.

احمدی بیان کرد: بخش معادن استان که دارای ظرفیت های بالقوهای بوده، میتواند در تولید و اشتغال به درآمدزایی و ارز آوری استان کمک کند.

وی تصریح کرد: برای بهره برداری و فعالسازی بیشتر و تقویت حوزه معدنی استان امسال باید یک اجماع کلی و وحدت رویه در حوزه مدیریتی بخش دولتی، بخش خصوصی و سرمایه گذار، خانه صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و تشکلهای معدنی بوجود آید.

خبر جدید  همایش استعدادیابی هندبال در بویراحمد

احمدی عنوان کرد: تشکیل شورای معادن به عنوان یک شورای نوپا با دستوالعمل و اختیارات بالا میتواند جهشی به این حوزه دهد، تصریح کرد: و این شورا وظایف خود را منحصر به صدور مجوزها نکند بلکه در تلاش باشد تا به معادن استان تحرک ببخشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به موضوع معادن فسفات چرام و ظرفیتهای بالای معادن گچ در گچساران، افزود: بهره برداری از این دو باید رونق بگیرد.

انتهای پیام/ن


منبع :: یاسوج| معدن کهگیلویه و بویراحمد از روزمرگی خارج شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد