19:37:38 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یاسوج| مردم منطقه تنگ تامرادی در سه حوزه راه، آب و کشاورزی مشکل دارند
یاسوج| مردم منطقه تنگ تامرادی در سه حوزه راه، آب و کشاورزی مشکل دارند
فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه مردم منطقه تنگ تامرادی در سه حوزه راه، آب و کشاورزی مشکل دارند، گفت: طبق برآورد اداره‌کل راه و شهرسازی برای خروج این منطقه از بن‌بست حدود ۲۸ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، شاهرخ کناری عصر امروز در جمع مردم روستاهای منطقه تنگ تامرادی با بیان اینکه این منطقه یک محل تاریخی و مکان وقوع جنگ تنگ تامرادی در ۱۳۰۹ است، اظهار داشت: در این جنگ عشایر بویراحمد به فرماندهی کیلهراسب بویراحمدی توانستند در مقابل ارتش شاهنشاهی که با ۱۰ هزار نیرو به عشایر این استان و شهرستان بویراحمد هجوم آورده بود پیروز شوند.

وی افزود: منطقه تنگ تامرادی در ۵۵ کیلومتری غرب شهر یاسوج واقع شده و ۲۳ روستا و بیش از یک هزار و ۲۶۰ نفر جمعیت دارد و از جاذبههای منحصر به فردی از جمله آبشار تنگ تامرادی برخوردار است.

فرماندار شهرستان بویراحمد به مشکلات مردم این منطقه در سه حوزه راه، آب و کشاورزی اشاره داشت و بیان کرد: ۱۸ کیلومتر از راههای این منطقه آسفالته و ۳۴ کیلومتر از آنها خاکی است.

کناری با بیان اینکه جاده دسترسی به ۲۰ روستای تنگ تامرادی خاکی بوده و مردم این روستاها مشکل ایاب و ذهاب دارند، گفت: مسیر اتصال جاده این منطقه به جاده ترانزیتی بابامیدان-یاسوج حدود هفت کیلومتر است که طبق برآورد ادارهکل راه و شهرسازی حدود ۲۸ میلیارد تومان برای اتصال این جاده به جاده بابامیدان-یاسوج و ساماندهی جادههای خاکی این روستاها و خروج این منطقه از بن بست نیاز است.

وی بیان کرد: اعتبار موردنیاز برای اجرای پروژه خط انتقال آب روستاهای این منطقه حدود چهار میلیارد تومان برآورد شده که با تأمین این اعتبار مشکل آب شرب مردم این منطقه برطرف میشود.

خبر جدید  اعلام کالابرگ دریافت سهمیه نفت سفید

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: با وجود اینکه ۱۶ مدرسه در منطقه تنگ تامرادی وجود دارد اما دانشآموزان بازمانده از تحصیل زیادی هم در این منطقه داریم و خواسته اهالی در این زمینه احداث مدرسه شبانهروزی است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد