11:27:33 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یاسوج| سیاست‌های کلان نظام تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت در دست بررسی است
یاسوج| سیاست‌های کلان نظام تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت در دست بررسی است
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه سیاست‌های کلان نظام تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است، گفت: در صورت تصویب و اجرای آن بخش مهمی از مشکلات برطرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، رضا معینی در جشنواره تجلیل از چهرههای برتر حوزه کارآفرینی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با تصویب این سیاستها، دیگر هیچکس اجازه دست اندازی به منابع تامین اجتماعی را ندارد.

وی با اشاره به اینکه راه عبور از مشکلات در حوزه تولید و اشتغال، اعتماد به بخش خصوصی است که در بسیاری از موارد موفقتر از بخشهای دولتی عمل میکند، عنوان کرد: تامین اجتماعی یک سازمان مستقل و غیر دولتی بوده و دو برابر یارانه دولت هزینه میکند.

معینی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد که فرد با ۴۰ سال سن بارنشسته شود،ابراز کرد: اما این موضوع بر سازمان تامین اجتماعی تحمیل شد و هم اکنون بیش از ۲۵ درصد منابع سازمان در این بخش هزینه میشود.

وی اشتغال، کارآفرینی و تولید را چالشهای اصلی نظام تامین اجتماعی دانست و افزود: هر چه وضعیت اشتغال بهتر باشد، حال تامین اجتماعی هم خوب است .

مدیرکل امورفرهنگی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: تامین اجتماعی بدون کارگر و کارفرما معنا ندارد و اگر کشوری بخواهد پویا باشد، باید کارآفرینان آن پویا و فعال باشند.

معینی خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد کارفرمایان ما با وجود شرایط سخت اقتصادی به تکالیف قانونی خود در برابر نیروی کار عمل میکنند که این عمل شایسته تقدیر است .

وی تصریح کرد: در نشستهای ماهیانه با تشکلهای کارفرمایی سعی بر احصا و دسته بندی مشکلات آن داریم که در واقع بخشی نیز برطرف میشود.

خبر جدید  رشته های فنی در کهگیلویه و بویراحمد تقویت می شوند

معینی احیای شورای عالی تامین اجتماعی و مشارکت در تصمیم گیریها را یکی از خواستههای اصلی تشکلهای کارفرمایی و بخش خصوصی دانست و گفت: با احیای شورای عالی تامین اجتماعی، نظارتها بیشتر و تصمیم گیری به صورت کارشناسی انجام میشود.

وی تصریح کرد: در راستای کم شدن مشکلات کار فرمایان، سازمان تامین اجتماعی با همه پیچیدگیهای قانونی، شورای تلقیح و روان سازی بخشنامهها و دستورالعملها را تشکیل داد و بخشنامهها با حضور کارفرمایان بازنگری شد.

معینی با تاکید بر اینکه از سال آینده سازمان تامین اجتماعی وظیفه دارد به صورت رایگان به کارفرمایان مشاوره کارگاهی دهد، ادامه داد: راه عبور از مشکلات در حوزه تولید و اشتغال، اعتماد به بخش خصوصی است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد