19:44:18 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یاسوج|جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد باید ایمن سازی شود
یاسوج|جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد باید ایمن سازی شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به روند فزاینده تقاطع‌های غیرهمسطح و ناایمن گفت: انتظار می‌ورد مسئولان متولی نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز و ساماندهی این مسیرها اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، عزیز فیلی ظهر امروز در نشست شروای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: شهرداریهای ۱۸ گانه باید با اجرای برنامههای ویژه، فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی را در شهرهای استان نهادینه کنند.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در ۵ شهریور ماه ۹۸ برگزار میشود،عنوان کرد: انتظار میرود دستگاههای اجرایی و متولیان امر گزارش جامعی از تمامی آسیبهای اجتماعی که به دلیل ترافیک ایجاد میشود و پیشنهادات و مشکلات مربوط به حوزه ترافیک را در قالب یک پاورپوینت و در سه موضوع عابران پیاده، موتور سیکلت و اقدامات ایمن سازی در اختیار این کارگروه قرار دهد تا اطلاعات تجمیع و در نشست کشوری ارائه شود.

فیلی با اشاره به اینکه بیشترین آمار تصادفات در استان مربوط به ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها است، ابراز کرد: با توجه به روند فزاینده تقاطعهای غیر همسطح و نا ایمن انتظار میورد مسئولان متولی نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز و ساماندهی این مسیرها اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه عامل انسانی بیشترین نقش را در تصادفات جادهای دارد، ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست کشوری تصادف عابران پیاده در سطح معابر را به خود اختصاص داده است.

فیلی با انتقاد از عملکرد شهرداریهای استان، بیان کرد: شهرداریها با همکاری آموزش و پرورش، صدا و سیما، پلیس راهور و فرهنگ و ارشاد میتوانند با اجرای برنامههای فرهنگی از بروز خیلی از این حوادث ترافیکی جلوگیری کنند ولی خبری از کارهای فرهنگی شاخص توسط شهرداریها نیست.

خبر جدید  کشورهای مدافع حقوق بشر حامیان کشورهای غاصب هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شهرداریها موظفند نسبت به نصب دوربینهای پایش و نظارتی در سطح شهرهای استان اقدام کنند.

فیلی در خصوص ایجاد پیست موتور سواری، گفت: شهرستان بویراحمد به عنوان پایلوت ایجاد این طرح انتخاب شده و نماینده شهرداری، راهداری و فرمانداری با دعوت از فرمانداریهای مناطق گرمسیری اقدامات لازم برای ایجاد این مجموعه را در استان فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار میرود ورزش و جوانان با مشارکت شهرداری از ظرفیت خود برای اجرای بهتر این طرح استفاده کنند تا نه تنها زمینه غنیسازی اوقات فراغت جوانان فراهم و از بروز حوادث نیز جلوگیری شود.

فیلی خاطرنشان کرد: راهداری و حمل و نقل جادهای برای استقبال از مسافران تابستانی تمام اقدامات خود را بسیج کرده و برنامه محور باشند.

وی بیان کرد: انتظار میرود شورای فنی استانداری از تجارب سایر استانهای موفق در حوزه ترافیک استفاده کند و برای پیشبرد بهتر اهداف این حوزه پروژه های تحقیقاتی را پیش بینی کند.

فیلی همچنین با اشاره به ضرورت راه اندازی خط ویژه اتوبوسرانی در شهر یاسوج، عنوان کرد: توجیه شهرداری در این خصوص پذیرفتنی نیست و باید هرچه زودتر این خط ویژه در مرکز استان فعال و فرهنگ سازی لازم نیز در این خصوص انجام شود.

وی بیان کرد: مسئولان شهرداری و راه و شهرسازی موظ بوده تا ۹۰ روز آینده نسبت به خرید قطعه زمینی برای ایجاد پارکینگ بیمارستان شهید جلیل اقدام کنند.

انتهای پیام/ ع


منبع :: یاسوج|جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد باید ایمن سازی شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  بهره برداری از طرح تولید بتن در یاسوج
تبليغات