1:54:17 - دوشنبه 11 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کهگیلویه و بویراحمد| یک پای زیرساخت‌های گردشگری بهمئی می‌لنگد
کهگیلویه و بویراحمد| یک پای زیرساخت‌های گردشگری بهمئی می‌لنگد
شهرستان بهمئی در زمینه مناطق گردشگری ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی دارد اما یک پای آن در زیرساخت‌های اولیه می‌لنگد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهمئی ، استان کهگیلویه وبویر احمد به استان چهار فصل زیباییها معروف که در حوزه گردشگری دارای پتانسیلها و ظرفیتهای بالای است.

شهرستان بهمئی از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد هرساله بیش از ۱۰۰هزار مهمان نوروزی را پذیرا و این موضوع نشان دهنده پتانسیلها وظرفیتهای چشمگیر حوزه گردشگری در این شهرستان است.

گردشگری یکی از مهمترین عوامل توسعه در هر جامعهای است و شهرستان بهمئی از این نعمت خدادای برخوردار است.

از مناطق گردشگردی شهرستان بهمئی که در میان گردشگران نوروزی زبان زد عام خاص است میتوان از منطقه تفریحی تنگ سولک، ماغر، قلعه نادر، امام زادگان ابراهیم و اسدالله (ع) در تنگ منیزور، دشت ممبی و تالاب برم الوان نام برد اما به علت نبود سرمایهگذار بخش خصوصی و فراهم نشدن زیرساختها تا تبدیل شدن به قطب گردشگری فاصله زیادی دارد.

قلعه نادر شهرستان بهمئی حکایتی تاریخی دارد وبه گفتههای مردمان قدیم و بررسیهای میراث فرهنگی به دوره اسماعیلیان بر میگردد که در آن زمان به "کلات نذیر" یعنی مسلط بر تمام قلعهها معروف بوده است.

متاسفانه هنگام ورود مسافران نوروزی به مناطق گردشگری شهرستان بهمئی با مشکلاتی همچون نبود سرویس بهداشتی، مشکلات ترافیکی، آب آشامیدنی و مشکلات زیست محیطی روبهرو هستند.

رئیس میراث فرهنگی وصنایع دستی شهرستان بهمئی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: از مهمترین مناطق گردشگری شهرستان بهمئی تنگ سولک و تنگ ماغر، برم الوان، قلعه نادر و امامزاده اسدالله و ابراهیم ( ع) و حاشیه رودخانه مارون را میتوان نام برد.

خبر جدید  تخصیص اعتبار به جاده جایزان ـ لیکک

مجتبی صلاحی نژاد بیان کرد: شهرستان بهمئی آمادگی لازم جهت استقبال از گردشگران نوروزی را دارد زیرا زیرساختهای مهم گردشگری در این مناطق آماده و مهیا است.

وی بیان کرد: عمدهترین مشکلاتی که درحوزه تنگ سولک و ماغر وجود دارد به علت اینکه این مناطق جزء مناطق حفاظت شده محیط زیست است و تا طرح تفصیلی مشاور راهنما محیط زیست ارائه نشود هر گونه ساخت و امکان ایجاد فضاهای تفریحی و رفاهی وجود ندارد و تا زمان ارائه طرح تفصیلی مجبور هستیم فضاهایی که وجود دارد را ساماندهی کنیم.

صلاحی نژاد تصریح کرد: در سال گذشته ما با کمبود سرویس بهداشتی دست و پنچه نرم میکردیم و مشکلات فراوانی برای گردشگران ایجادشده بود .

وی با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری توانستیم اردوگاههای جدیدی را به وجود آوریم، بیان کرد: با ایجاد چهار چشمه سرویس بهداشتی در چشمه چنار ماغر تا حدودی این مشکلات برطرف شده اما باز هم با مشکلات مواجه هستیم زیرا مناطق گردشگرپذیر شهرستان بهمئی با کمبود آب مواجهه و امکان اضافه کردن سرویس بهداشتی وجود ندارد.

وی تنگ سولک را از مهمترین مناطق گردشگری شهرستان بهمئی عنوان کرد و افزود: ایجاد ۵۰ سکو سرویس بهداشتی، منبع ذخیره آب، تابلو راهنمای گردشگران، مرتفع کردن مشکلات آنتن دهی موبایل، برق و راه مناسب از مهم ترین اقدامات اداره میراث فرهنگی است.

صلاحی نژاد ابراز کرد: منطقه تفریحی برم الوان برای ایجاد اردوگاه تفریحی و رفاهی، آلاچیق، لوله کشی آب، آبخوری و حصار کشی اطراف اردوگاه ایجاد سرویس بهداشتی در دو نقطه از برم الوان اردوگاه به مزایده رفته وآماده واگذاری به بخش خصوصی است اما مهم ترین معارضاتی که در این منطقه وجود دارد رعایت نکردن حریم دریاچه توسط کشاورزان، نبود برق برای روشنایی مناسب اردوگاه و محصور بودن اردوگاه است.

خبر جدید  صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در شهر یاسوج برگزار شد

فرماندار شهرستان بهمئی در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: معرفی نقاط و مناطق گردشکری شهرستان بهمئی از مهمترین اقدامات دستگاههای اجرایی مربوطه است زیرا مهمترین نقش را در توسعه این شهرستان دارد.

حکمتاله سنایی اظهار داشت : با تمام توان و دقت مدیران باید به بررسی مشکلات سالهای گذشته در حوزه گردشگری به رفع کمبودها در نوروز ۹۸بپردازند.

تجهیز مناطق گردشگری بویژه در بحث نمازخانه، سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی، تکریم میهمانان نوروزی، تجهیز مدارس و خوابگاهها جهت اسکان گردشگران با توجه به پیشبینی افزایش تعداد مسافران با توجه به کیفیت وضعیت آب و هوایی امسال در دستور کار قراربگیرد.

وی افزود: مهمترین مشکلاتی که در مناطق گردشگری شهرستان بهمئی وجود دارد، آسیبهای زیست محیطی بویژه در زمینه قطع درختان و بوتهها، ریختن زباله در طبیعت، کمبود سرویس بهداشتی ، مشکلات ترافیکی و کمبود آب آشامیدنی است.

گزارش از طیبه برزیان

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد