19:43:28 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کهگیلویه و بویراحمد| پل تراب لنده به کما رفت؛ پروژه‌ای که بعد از ۴ سال ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
کهگیلویه و بویراحمد| پل تراب لنده به کما رفت؛ پروژه‌ای که بعد از ۴ سال ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
در حالی که چهار سال از کلنگ‌زنی پروژه عمرانی پل ارتباطی تراب به دهدشت در شهرستان لنده می‌گذرد‌، این پروژه با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی به حال خود رها شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنده، لنده را شهر اولینهای کهگیلویه و بویراحمد مینامند طبق بررسیهای انجام شده نخستین شناسنامه در این شهر صادر شده، نخستین مدرسه در لنده ساخته شده و این شهر همچنین اولین هنگ ژاندارمری و اولین بخشداری استان را داشته است.

شهرستان لنده در حوزههای دیگر از جمله گردشگری، علمی و کشاورزی هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد اما با وجود همه این ظرفیتها شهرستان لنده از یک محرومیت تاریخی رنج میبرد محرومیتی که بیشتر خود را در نبود زیرساختهایی مانند جاده و بهداشت و درمان نشان میدهد.

این روزها حضور بنیاد مستضعفان و علوی نور امیدی در دلهای مردم این شهرستان روشن کرده تا جایی که مهاجرت معکوس مردم به روستاهای این شهرستان را شاهد هستیم تا بتوانند از ظرفیتها و اشتغالی که توسط بنیاد علوی برای آنها با پرداخت وام کم درصد ایجاد میشود استفاده کنند.

اما اگر محرومیتهای لنده را زیر ذرهبین رسانهای قرار دهیم شاهد قرار داشتن این شهرستان در بنبست محرومیت و جادههای روستایی هستیم که در هنگام بارندگی به راحتی مسدود می شوند و تنها جادهای که برای خروج از لنده وجود دارد جاده لنده به سوق و دهدشت است.

یک ماهی به پایان سال ۹۳ مانده بود که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و نماینده مردم شهرستان لنده در مجلس شورای اسلامی و با نصب بنرهای رنگارنگ خوشآمدگویی که چشم هر رهگذری را به خود جلب میکرد کلنگ پروژه پل تراب به دهدشت به زمین زده شد.

آن روز مسئولان پروژه وعده دادند که این پروژه ۱۶ ماهه احداث و بهرهبرداری شود، اما حالا چهار سال از آن زمان میگذرد و در این ۴ سال نماینده مجلس شورای اسلامی، استاندار اسبق و فعلی بارها به شهرستان لنده سفر کرده و به بهانههای مختلف از این پروژه عمرانی بازدید کردهاند بازدیدهایی که هیچ دردی را از این پروژه زیرساختی دوا نکرده است.

خبر جدید  تشدید اعمال قانون برای رانندگان متخلف

آنطور که مسئولان میگویند هرساله در زمان تخصیص بودجه استانی برای این پروژه مهم و تاثیرگذار اعتباری در نظر گرفته میشود اما سوالی که ذهن مردم لنده را به خود مشغول کرده این است که بودجههایی که تخصیص داده شدند کجا رفتند و در چه راهی مصرف شدند که این پروژه با تنها ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی به حال خود رها شده تا همین پیشرفت کم هم با سرما و گرما تخریب شود.

عضو شورای عالی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتوگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مهمترین مطالبه مردم شهرستان لنده در ۴۰ سال اخیر احداث جاده پل تراب به دهدشت و پاتاوه بوده که قریب به ۱۶سال به صورت جدی درحال پیگیری هستیم تا نتیجهای حاصل شود.

عطباله آهنجان افزود: از زمان کلنگزنی پروژه پل تراب به دهدشت تاکنون تنها ۶۰۰ متر خاکبرداری انجام شده و هیچگونه زیرسازی یا ابنیهای به کار نرفته است.

عضو شورای عالی کهگیلویه و بویراحمد تنها نقطه امید و برجسته کسب درآمد پیمانکاران را از راه خاکبرداری دانست و ابرازکرد: پیمانکاران هنگام شروع کار نه از اول جاده و نه از آخر شروع به خاکبرداری نکردند بلکه از وسط جاده کار کردند که این ظلم بزرگی در حق مردم است.

آهنجان عنوان کرد: پیمانکاری که از سمت دهدشت قرار بود شروع به کار کند ۶۰۰ میلیون پول را برده و خورده، چه کسی باید جوابگوی این مردم باشد.

خبر جدید  لزوم همکاری ادارات برای برگزاری آزمون کنکور در بهمئی

وی همچنین گفت: ۴۰ سال است که فریاد میزنیم به داد محرومیت لنده برسید اما باز با وعدههای توخالی روبه رو میشویم.

وی خواستار توجه جدی و پای کار آمدن مسئولان و متولیان احداث پروژه پل تراب به دهدشت و پاتاوه برای اتمام این مطالبه مهم مردم شد.

به گزارش تسنیم، سال ۹۷ هم روزهای پایانی خود را سپری میکند و باز هم پروژه پل تراب به دهدشت بلاتکلیف مانده و تنها یک سال دیگر به عمر این پروژه عمرانی که میتواند لنده را از بنبست محرومیت جادهای خارج کند اضافه میشود.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد