11:11:56 - جمعه 8 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کهگیلویه و بویراحمد| «شکوه مهربانی»؛ مستمندان دل دیدن «نوروز» را ندارند
کهگیلویه و بویراحمد| «شکوه مهربانی»؛ مستمندان دل دیدن «نوروز» را ندارند
از دور صدای پای «نوروز» می‌آید و هر لحظه که می‌گذرد این صدا نزدیک‌تر می‌شود، ولی مستمندان دل دیدن نوروز را ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ایرانیان از دیرباز تاکنون نوروز باستانی را جشن میگیرند و روزها قبل از آمدن این عید بزرگ سعی میکنند با لباس نو و آراسته به استقبال نوروز بروند ولی نباید فراموش کنیم که مستمندان دل دیدن «نوروز» را ندارند.

دیگر رسم است لباس نو پوشیدن و خرید آجیل و تنقلات تا میوه و گوشت و …، بچهها برای آمدن عید لحظه شماری میکنند چون پدر و مادرشان برای خرید لباس نو، وعده نوروز را دادهاند ، آخر قرار است نوروز با خود شادی و مهربانی را به خانهها بیاورد.

اما نباید فراموش کنیم مستمندانی را که هر لحظه به نوروز نزدیکتر میشوند دلشان غمگینتر میشود، نگراناند که در این ایام نیز نتوانند دل فرزندانشان را شاد کنند و خنده بر لبان میوه زندگیشان در این ایام قهر کند.

نوروز را به فصل همدلی و شکوه مهربانی حواله دهیم، هر آنچه در توان داریم از مستمندان دریغ نکنیم، شادی فرزندانمان را با کودکان یتیمی که چشم به راه نوروز ماندهاند تقسیم کنیم.

دلهایمان را به سخاوت و دلیری گره بزنیم تا که در این ایام گره از کار مستمندان باز کنیم تا شاید شیرینی و حلاوت نوروز را صد چندان کرده و به قهره خنده بر لبان کودک مستمند و یتیم پایان دهیم، زندگی را زیباتر ببینیم و خدای که صاحب همه دارایی دنیاست از داشتن بشر افتخار کند.

با حضور در جشن نیکوکاری، نوروز را با مستمندان جشن بگیرم و هر آنچه در توان داریم حتی اگر اندکی باشد با فقرا تقسیم کنیم تا شیرنی نوع دوستی را بیش از پیش تجربه کنیم.

برپایی ۷۸۱ پایگاه جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد از برپایی ۷۸۱ پایگاه جشن نیکوکاری برای جمعآوری کمکهای مردمی در سطح این استان خبر داد.

خبر جدید  پروژه بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی گچساران ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

قباد مبشری با اشاره به اینکه هفته احسان و نیکوکاری از روز شنبه ۱۱ اسفند ماه برای مدت یک هفته ادامه دارد، افزود: این هفته فرصت مناسبی برای خیران و نیکوکاران استان بوده تا با مشارکت در برنامههای کمیته امداد و بهخصوص حضور در جشن نیکوکاری نیازمندان این نهاد را یاری کنند.

وی بابیان اینکه بهمنظور مشارکت دانش آموزان در امر کمکرسانی به نیازمندان۶۰ هزار پاکت ویژه جشن نیکوکاری در مدارس استان توزیع شد، ادامه داد: ۷۸۱ پایگاه ثابت و سیار، مدارس، مساجد، بسیج و مراکز نیکوکاری ۶۰ پایگاه ثابت، ۱۹۶ سیار و ۵۲۵ مدرسه آماده دریافت کمکهای مردمی در جشن نیکوکاری هستند.

مبشری با یادآوری اینکه در جشن نیکوکاری سال گذشته دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جمعآوری و بین نیازمندان توزیع شد که ۲۰۰ میلیون تومان آن نقدی و مابقی غیرنقدی بوده است، ابراز کرد: امیدواریم با حضور پرشور مردم نیکوکار استان در جشن نیکوکاری امسال شاهد افزایش بیشازپیش این مبلغ باشیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه کمک به نیازمندان، گفت: از مردم خیر و نیکوکار استان انتظار داریم که واسطه خیر شوند و در این پایان سال در کنار نیازمندان باشند و امید است که امسال با همکاری مردم عید بهتری را برای نیازمندان رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: سامانه پیامکی #۱* ۸۸۷۷* بهعنوان یکی از روشهای نوین در پرداخت کمکهای مردمی برای تمامی مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل آماده دریافت کمکهای نقدی مردم نیکوکار جهت مشارکت در امر خداپسندانه کمک به نیازمندان است.

مبشری خاطرنشان کرد: در سال گذشته مردم خیر و نیکوکار استان ۲۳ میلیارد تومان در قالب برنامههای مختلف این نهاد به نیازمندان کمک کردند که از این مبلغ ۵۵ درصد در حوزه حمایت ازجمله درمان، جهیزیه و سوءتغذیه، ۲۵ درصد در زمینه مسکن و تعمیرات، ۱۰ درصد در حوزه دانشآموزی و دانشجویی، ۱۰ درصد در زمینه تعامل و همافزایی با خیران و بخشی هم در دیگر زمینهها هزینه شد.

خبر جدید  اعزام ۱۴۰ دانش آموز پسر در قالب ۴ کاروان به مناطق عملیاتی جنوب

وی بابیان اینکه در ۱۱ ماهه امسال میزان کمکهای مردمی به این نهاد ۲۸ میلیارد تومان است، تصریح کرد: این امر نشان میدهد مردم نیکوکار استان با همه شرایط، مشکلات و نارساییهای اقتصادی همچنان در کنار محرومان و نیازمندان هستند و به این نهاد اعتماد دارند و این موضوع وظیفه ما مسئولان را سنگینتر و بیشتر میکند.

گزارش از سجاد نوبهار

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد