1:22:00 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کهگیلویه و بویراحمد| ساماندهی بازار روز دهدشت همچنان در هاله‌ای از ابهام
کهگیلویه و بویراحمد| ساماندهی بازار روز دهدشت همچنان در هاله‌ای از ابهام
بعد از اعتصاب کسبه و بازاریان بازار روز دهدشت و تعطیلی ۴ روزه آن در هفته‌ی اخیر، شهرداری دهدشت با نمایندگان بازاریان تشکیل جلسه داده و بر اساس گفته‌های برخی از بازاریان خروجی آن جلسه نتایجی حاصل و سبب شد بازاریان به اعتصاب خود خاتمه دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، هفته گذشته بازاریان و کسبه بازار روز شهر دهدشت به دلیل سیاستها و اعمال تصمیمات جدید شهرداری مبنی بر پرداخت عوارضات ۳۰۰ درصدی بیش از چهار روز محل کسب و مغازههای خود را به نشانه اعتراض به این سیاستهای سختگیرانه تعطیل کرده بودند و هیچگونه خریدو فروشی در این بازار صورت نمیگرفت.

در سال جدید این دومین باری بوده که بازاریان بازار روز در پی افزایش ۳۰۰ درصدی میزان پرداختی عوارض اعتراض دارند و این بار وقتی مشاهده کردند که هیچیک از مسئولان به فکر آنها نیستند در یک اقدام هماهنگ تصمیم به تعطیلی مغازههای خود گرفته و مانع از ورود مردم به این بازار میشدند.

این تصمیم علاوه بر اعتراض شدید شهروندان بخاطر عدم خریدوفروش اقلام پرمصرف خود، موجب اختلال در کسبوکار دیگر شهروندان نیز شده بود و همین امر باعث شد تا شهرداری دهدشت در اسرع وقت با نمایندهبازاریان تشکیل جلسه دهد و هرچه زودتر به این وضعیت پایان دهد.

یکی از بازاریان و کسبه بازار روز دهدشت به خبرنگار تسنیم گفت: بعد از اعتصاب دسته جمعی کسبه و مغازه داران و تعطیلی چند روزه شهرداری دهدشت باحضور جمعی از کسبه تشکیل جلسه داد و آنطور که من فهمیدم نتیجه و خروجی این جلسه به سود هردو طرف بوده است.

وی افزود: منظورم از این سود هردو طرف، یعنی نتیجه برد-برد است و امیدوارم در آینده نزدیک و دور شهرداران وقت به تعهدات حاصل شده پایبند باشند.

خبر جدید  تصرف اراضی قلعه تاریخی ۷۰۰ ساله نقاره خانه بویراحمد به بهانه بادام کاری

امیر دیگر کسبه بازار روز دهدشت به خبرنگار تسنیم گفت: تا این اندازه از نتیجه خروجی جلسه اطلاع دارم که شهرداری دهدشت موافقت کرده است که قرارداد جدیدی تنظیم کند و در آن حق کسب کسبه را قید کرده و در مقابل کسبه نیز هرماه عوارض خود را بپردازند با این شرط که شهرداری مالک اصلی بازار است و حق تخلیه بازار را نداشته باشد.

این بازاری افزود: البته شهرداری تا چه اندازه به تعهدات داده شده پایبند باشد موضوعی است که فقط خدا میداند اما امیدوارم که شهرداری دلش به رحم آمده باشد و بگذارد ما در این بازار به نان و نوایی برسیم.

کسبه دیگری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم عنوان کرد: طبق خروجی جلسه قرار بر این شد که شهرداری حق تخلیه مغازه های داخل بازار سرپوشیده را نداشته باشد اما مغازههای بیرون در حاشیه امنیت نیستند و هرلحظه ممکن است شهرداری به بهانه ساماندهی بازار روز، این مغازهها را تخلیه کند.

بازار روز دهدشت همانند شهرهای بزرگ، اصلی ترین و در واقع تنها بازار شهر دهدشت بوده و بیش از ۲۵۰ مغازه در این بازار روزانه کسب و کار میکنند، نرخ محصولات عرضه شده در این بازار بسیار مناسب بوده و همین عامل سبب شده که حجم معاملات و تقاضا در این بازار افزایش یابد به طوری که روزانه بیشترین حجم خرید و فروش و تقاضا در این بازار صورت میگیرد.

بازار روز شهر دهدشت که در واقع اصلی ترین و تنها بازار عمده و بزرگ این شهر است از سال ۱۳۷۳ و با تصمیم شهردار وقت به منظور تجمیع دستفروشان و تشکیل یک بازار ثابت، در زمینی متروکه و پوشیده از درختان بید راه اندازی شده است و به فراخور آن روزها، اکثر مغازهها بصورت سنتی و کپری درست شده بودند، بعد از گذشت حدود ۶ سال از راه اندازی آن، به دستور شهردار وقت و با هزینه و استطاعت بازاریان و کسبه آن زمان، شکل مغازه ها از حالت کپری تغییر کرده و به حالت مغازههای یکدست و منظم امروزی درآمدند و از آن زمان تا به امروز این بازار به مرور زمان منظمتر شده است و به شکل امروزی درآمده است.

خبر جدید  آعلام آمادگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد برای همکاری با مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش: سید مصطفی گنجی

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد