۱۹:۴۰:۲۸ - شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کهگیلویه وبویراحمد جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی است
کهگیلویه وبویراحمد جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی است
عضو رسمی انجمن عکاسی ایران گفت: کهگیلویه وبویراحمد جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی است و تاکنون نیز عکاسان این استان در سطح ملی و بین المللی خوش درخشیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج،کیارنگ علایی که برای حضور در دوره آموزشی عکاسی مستند به مثابه یک مطالبه به یاسوج سفر کرده بود به کمیت و کیفیت برگزاری این دوره آموزشی اشاره کرد و اظهار داشت: استقبال گستردهای از این کارگاه صورت گرفت و بیش از ۱۰۰ نفر در این دوره شرکت کردند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سطح اطلاعات و گستردگی تقسیم اطلاعات در فضای مجازی خیلی زیاد است و جوانان کمتر احساس نیاز میکنند که در کلاسها شرکت کنند این سطح مطالبه عمومی و حضور جوانان کهگیلویه و بویراحمدی نشان میدهد که معلمینی که تاکنون داشتهاند و مراحل آموزشی که طی کردهاند مسیر درستی بوده و همه تشنه این هستند که اطلاعات بیشتر و متنوع تری را کسب کنند.

علایی از حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به خاطر برگزاری این دوره آموزشی و همچنین استقبال چشمگیر شرکت کنندگان تقدیر کرد و افزود: در این کارگاه آموزشی مباحثی شامل تعریف عکاسی مستند، شکل گیری جریان مستند در عکاسی،جریان سینما و ترفندهایی که در حوزه سینما منجر به فیلم مستند میشود، ارتباط سینما و عکاسی و چرخش عکاسی مستند بعد از دهه ۹۰ صحبت شد و ۱۹۵ کپشن از مجموعههای داخلی و خارجی که این جریان را دنبال میکردند برای شرکت کنندگان نمایش دادیم تا تصویر واضح تری از عکاسی مستند داشته باشند.

عضو رسمی انجمن عکاسی ایران ابراز داشت: عکاسی مستند به طور کلی یک مقوله گسترده است که میتواند به خاطر کارکرد گسترده بایگانی که دارد به یک منبع مطالعاتی پژوهشی برای آینده تبدیل شود و وضعیتهای مختلف را صادقانه و بیطرفانه به تصویر بکشد و در جهت روح اصلاح طلبی و آرمانگرایی برای انسان کار بکند.

علایی در خصوص ظرفیتهای بالقوه حوزه عکاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این استان جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی بوده و با اینکه یاسوج شهر کوچکی است اما مفاخر بزرگی مثل حسن غفاری و اسحاق آقایی و … با کارنامه جوایز متعدد را در خود پرورش داده است و این امر نشان دهنده مسیر درست بوده و اگر با همین سرعت و قدرت پیش برود میتواند جایگاه خود را بیش از پیش ارتقا دهد.

این مدرس حوزه عکاسی به کمبودهای حوزه عکاسی در کهگیلویه و بویراحمد وجود نیز اشاره کرد و گفت: کمتر نمایشگاهی در تهران از عکاسان کهگیلویه و بویراحمدی و یاسوجی دیدهایم و اگر فعالیتهای این استان در گالریهای معتبر تهران بیشتر باشد میتواند به این استان کمک کند.

علایی افزود: انتشار مجله هنری ویژه عکاسی کهگیلویه و بویراحمد که در سراسر کشور توزیع شود نیز نقش مهمی در این زمینه میتواند ایفا کند.

وی تداوم برگزاری دورههای آموزشی عکاسی در بخشهای مختلف را بسیار تاثیر گذار دانست و ادامه داد: عکاسان کهگیلویه و بویراحمد میتوانند در کنار برگزاری دورهها نمایشگاه و جشنواره داشته باشند و از دانش اساتید برتر کشور نیز بهره مند شود و فرهنگ سازی کنند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com
تبليغات
بانک پاسارگاد