19:40:28 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کهگیلویه وبویراحمد جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی است
کهگیلویه وبویراحمد جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی است
عضو رسمی انجمن عکاسی ایران گفت: کهگیلویه وبویراحمد جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی است و تاکنون نیز عکاسان این استان در سطح ملی و بین المللی خوش درخشیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج،کیارنگ علایی که برای حضور در دوره آموزشی عکاسی مستند به مثابه یک مطالبه به یاسوج سفر کرده بود به کمیت و کیفیت برگزاری این دوره آموزشی اشاره کرد و اظهار داشت: استقبال گستردهای از این کارگاه صورت گرفت و بیش از ۱۰۰ نفر در این دوره شرکت کردند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سطح اطلاعات و گستردگی تقسیم اطلاعات در فضای مجازی خیلی زیاد است و جوانان کمتر احساس نیاز میکنند که در کلاسها شرکت کنند این سطح مطالبه عمومی و حضور جوانان کهگیلویه و بویراحمدی نشان میدهد که معلمینی که تاکنون داشتهاند و مراحل آموزشی که طی کردهاند مسیر درستی بوده و همه تشنه این هستند که اطلاعات بیشتر و متنوع تری را کسب کنند.

علایی از حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به خاطر برگزاری این دوره آموزشی و همچنین استقبال چشمگیر شرکت کنندگان تقدیر کرد و افزود: در این کارگاه آموزشی مباحثی شامل تعریف عکاسی مستند، شکل گیری جریان مستند در عکاسی،جریان سینما و ترفندهایی که در حوزه سینما منجر به فیلم مستند میشود، ارتباط سینما و عکاسی و چرخش عکاسی مستند بعد از دهه ۹۰ صحبت شد و ۱۹۵ کپشن از مجموعههای داخلی و خارجی که این جریان را دنبال میکردند برای شرکت کنندگان نمایش دادیم تا تصویر واضح تری از عکاسی مستند داشته باشند.

خبر جدید  وقتی بیش از 1000 حلقه چاه غیر مجاز در این استان بلاتکلیف می ماند!

عضو رسمی انجمن عکاسی ایران ابراز داشت: عکاسی مستند به طور کلی یک مقوله گسترده است که میتواند به خاطر کارکرد گسترده بایگانی که دارد به یک منبع مطالعاتی پژوهشی برای آینده تبدیل شود و وضعیتهای مختلف را صادقانه و بیطرفانه به تصویر بکشد و در جهت روح اصلاح طلبی و آرمانگرایی برای انسان کار بکند.

علایی در خصوص ظرفیتهای بالقوه حوزه عکاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این استان جزو پنج استان فعال و برتر حوزه عکاسی بوده و با اینکه یاسوج شهر کوچکی است اما مفاخر بزرگی مثل حسن غفاری و اسحاق آقایی و … با کارنامه جوایز متعدد را در خود پرورش داده است و این امر نشان دهنده مسیر درست بوده و اگر با همین سرعت و قدرت پیش برود میتواند جایگاه خود را بیش از پیش ارتقا دهد.

این مدرس حوزه عکاسی به کمبودهای حوزه عکاسی در کهگیلویه و بویراحمد وجود نیز اشاره کرد و گفت: کمتر نمایشگاهی در تهران از عکاسان کهگیلویه و بویراحمدی و یاسوجی دیدهایم و اگر فعالیتهای این استان در گالریهای معتبر تهران بیشتر باشد میتواند به این استان کمک کند.

علایی افزود: انتشار مجله هنری ویژه عکاسی کهگیلویه و بویراحمد که در سراسر کشور توزیع شود نیز نقش مهمی در این زمینه میتواند ایفا کند.

وی تداوم برگزاری دورههای آموزشی عکاسی در بخشهای مختلف را بسیار تاثیر گذار دانست و ادامه داد: عکاسان کهگیلویه و بویراحمد میتوانند در کنار برگزاری دورهها نمایشگاه و جشنواره داشته باشند و از دانش اساتید برتر کشور نیز بهره مند شود و فرهنگ سازی کنند.

خبر جدید  جمع‌آوری ۷۳ میلیون ریال فطریه در گچساران

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد