1:12:49 - چهارشنبه 27 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کم‌کاری شهرداری یاسوج در اجرای پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد
کم‌کاری شهرداری یاسوج در اجرای پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد
با وجود گذشت حدود چهار ماه از عملیات کلنگ‌زنی پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد، کار خاکبرداری این پروژه هنوز انجام نشده و شهرداری یاسوج این کار را به سال آینده موکول کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، مرکز فرهنگی دفاع مقدس ترکیبی از موزههای دفاع مقدس، فرهنگسراها و یادمانها بوده و دلیل اصلی برای احداث این مرکز، نیاز به زنده نگه داشتن یاد قهرمانیها، شجاعتها و فداکاریهای قهرمانان ملی و شهدای ایران با ۲ هدف ادای دین به شخصیت آنها و دوم انتقال فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس از نسل گذشته به نسلهای حال و آینده است.

تاکنون پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس در ۲۸ استان کشور به اتمام رسیده و یا در حال اتمام است و کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و بوشهر تنها استانهایی هستند که از قافله احداث مراکز فرهنگی دفاع مقدس عقب ماندهاند، این موضوعی است که مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان به آن اشاره کرده و اظهار داشت: در ابتدای کار ۱۵۰ میلیون تومان برای طراحی این پروژه در استان اختصاص داده شد که مشاور انتخاب و طراحی انجام گرفت.

آبانماه امسال بود که پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در زمینی به مساحت ۱۳ هزار متر مربع در پارک مهرورزی یاسوج کلنگزنی و شهرداری یاسوج به عنوان دستگاه اجرایی این پروژه انتخاب شد، اما در حالی که حدود چهار ماه از شروع عملیات اجرایی این پروژه میگذرد شهرداری یاسوج هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است.

سرهنگ امیرعباس آسمند افزود: حدود ۲۰۰ میلیون تومان برای خاکبرداری این پروژه در نظر گرفته شده و انتظار میرود شهرداری یاسوج هر چه سریعتر عملیات خاکبرداری این پروژه را انجام دهد تا سال ۹۹ شاهد افتتاح فاز نخست آن باشیم.

خبر جدید  برق دار شدن تمامی روستاهای بالای ده خانوار

وی بیان کرد: طبق وعده سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، پروژه مرکز فرهنگی استان در ردیف اعتباری استانهای فاقد پروژه مرکز فرهنگی قرار گرفته که با این روند حدود یک تا دو میلیارد تومان اعتبار برای سال آینده این پروژه در نظر گرفته میشود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انتظار داریم سال ۹۸ در شورای برنامهریزی استان هم اعتباری برای این پروژه در نظر گرفته شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه این مکان فرهنگی بیشتر در اختیار شهروندان یاسوجی قرار دارد، انتظار میرود شهرداری یاسوج هم مانند شهرداریهای سایر استانهای کشور اعتباری برای کمک به این پروژه در نظر بگیرد.

اما مسعود نیکپی مسئول امور فرهنگی شهرداری یاسوج در این باره با بیان اینکه از ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای خاکبرداری این پروژه تاکنون ۵۰ میلیون تومان تخصیص یافته است، گفت: با توجه به اینکه ایام عید نوروز را در پیش داریم و باید به گردشگران خدماترسانی شود عملیات خاکبرداری این پروژه طبق نظر شهردار بعد از عید نوروز انجام میشود.

این صحبتهای مسئول امور فرهنگی شهرداری یاسوج با واکنش تند معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد روبرو شد، محمد کاظم نظری گفت: پاسختان منطقی نیست شما به مسافران چکار دارید که عید نوروز میخواهند به استان بیایند جایی که پروژه مرکز فرهنگی قرار گرفته نه در مسیر مسافران نوروزی است و نه مزاحمتی برای آنها ایجاد میکند بنابراین باید کار خاکبرداری قبل از ایام عید نوروز انجام شود.

خبر جدید  اعلام مسیر های راهپیمایی ۲۲ بهمن در کهگیلویه و بویراحمد

وی با بیان اینکه چنین صحبتهایی بیشتر به بهانه میماند، افزود: کل اعتبار خاکبرداری ۲۰۰ میلیون تومان بوده که ۵۰ میلیون تومان آن تخصیص یافته و اگر حتی بودجهای تخصیص داده نشود شهرداری خودش ماشینآلات دارد و میتواند این کار را انجام دهد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۲۸ استان کار احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس را انجام دادهاند اما ما هنوز در یک خاکبرداری ماندهایم، گفت: چند ماه از کلنگزنی این پروژه میگذرد و انتظار داریم دستگاهی که تعهد میپذیرد کارش را انجام دهد.

نظری از شهرداری یاسوج خواست بحث مرکز فرهنگی دفاع مقدس را جدیتر بگیرد تا این پروژه مهم هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد