2:47:38 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد را معطل بهای گندم نکنید
کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد را معطل بهای گندم نکنید
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک کشاورزی به گونه‌ای برنامه ریزی کند که کشاورزان را برای پرداخت بهای گندم ماها معطل نکند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، جعفر گوهرگانی در نشست ستاد برداشت محصولات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بانک کشاورزی در زمینه تامین اعتبار گندم خریداری شده از کشاورزان به گونهای برنامه ریزی کرده که سبب بدبینی مردم نشود به گونهای که به طور مثال وعده پرداخت یک هفته دهد ولی بیش از ۶۰ روز به طول بینجامد.

وی تاکید کرد: ضروری است به گونهای برنامه ریزی شود که کشاورز بهای گندم خود را در یک مدت زمان مناسب دریافت کند و نه اینکه ماهها معطل وعدههای امروز و فردا بماند.

گوهرگانی عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت گندم، جو و کلزا در مناطق گرمسیری استان، انتظار میرود دستگاههای اجرایی و بویژه متولیان امر با هدف تسریع در روند خرید و ذخیره سازی محصولات مازاد بر نیاز کشاورزان همکاری کنند.

وی مبنای خرید محصولات کشاورزی اعم از گندم و جو را سال زراعی ۹۸-۹۹ دانست و افزود: امسال سال آبی خوبی بوده و به طور حتم برداشت محصول از مزارع دیم دست کمی از مزارع آبی ندارد و با این شرایط امکان برداشت ۱۷۰ هزار تن گندم در استان وجود دارد.

گوهرگانی میزان گندم بذری و سیلویی مازاد بر نیاز کشاورزان استان را ۱۰۰ هزار تن پیش بینی کرد و ادامه داد: بانک کشاورزی از هم اکنون نسبت به تامین ۳۰۰ میلیارد تومان برای خرید محصولات کشاورزی استان اعم از گندم، جو و کلزا اقدام کرده و در حسابی جداگانه با این منظور داشته باشد.

خبر جدید  همایش پیاده روی خانوادگی در دهدشت برگزار شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به سطح زیر کشت و بارشهای بی سابقه در ۵۰ سال اخیر امسال ۱۰۰ درصد نیاز گندم و آرد را از مزارع استان تامین میکنیم.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد