11:33:59 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش تعداد جان باختگان حوادث رانندگی در ده ماهه اخیر
کاهش تعداد جان باختگان حوادث رانندگی در ده ماهه اخیر
طرح ملی توسعه سواد زنان ودختران عشایری کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: تعداد ۱۵۰ نفر در کاهش تعداد جان باختن حوادث رانندگی در ده ماهه اخیرده ماهه امسال در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند این درحالی است که در مدت مشابه پارسال ۱۵۳ نفر بود.
امینی با اشاره به اینکه ۸۳ درصد فوتیها در مسیرهای برون شهری بوده است، افزود: ۱۷ مورد از تصادفات درون شهری، ۱۲۵ مورد برون شهری و ۸ مورد در جاده های روستایی بود.
وی گفت:از مجموع ۱۵۰ جان باخته حوادث رانندگی امسال ۳۴ نفر زن و ۱۱۶ نفر مرد بوده که ۶۲ نفر آنها مجرد و ۸۸ نفر متاهل بوده اند.
امینی ادامه داد:فروردین ماه پر حادثهترین ماه امسال بود که با توجه به این موضوع باید در فروردین سال آینده، مردم ومسؤلان در این زمینه هوشیار باشند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان اضافه کرد:آمار مصدومان حوادث رانندگی در مدت ده ماه گذشته چهار هزار و ۳۶۷ نفر بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با تعداد چهار هزار و ۶۶۸ نفر، ۶ و ۴۴ دهم درصد کاهش داشته است.
بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه وبویراحمد به نسبت جمعیت در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را داشته است.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ممنوع بودن کوچ عشایر قبل از ۱۵ اردیبهشت
تبليغات
بانک پاسارگاد