12:42:06 - چهارشنبه 22 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش‌بینی ۷۱۹ پایگاه برای کنترل فشار خون در کهگیلویه و بویراحمد
پیش‌بینی ۷۱۹ پایگاه برای کنترل فشار خون در کهگیلویه و بویراحمد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۱۹ پایگاه سیار و ثابت برای کنترل فشار خود در این استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتیدرمانی کهگیلویه و بویراحمد، پرویز یزدانپناه درنشست کمیته راهبردیطرح «بسیج ملی کنترل فشار خون»اظهار کرد: انتظار دارم در حد امکان هزینههای غیرضروری را کاهش دهید و برای اجرای باشکوه این طرح در تمامی نقاط سنگ تمام بگذارید.

وی، خدمت به مردم بهعنوان ولینعمتان انقلاب اسلامی در حوزههای مختلف از جمله بهداشت و درمان را نعمتی دانست که خداوند به برخی بندگانش ارزانی داشته است وافزود: امیدوارم تک به تک جامعه هدف در اجرای این طرح ملی زیرپوشش قرار بگیرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه و بویراحمد، خواستار آموزش داوطلبان و همکاران، ناظران و مجریان برای پرسشگری و اندازهگیری فشار خون شد و عنوان کرد: بایدبا پزشکان متخصص داخلی و قلب برای پذیرش بیماران ارجاعی از سطح یک هماهنگی لازم انجام شود.

یزدانپناه، جمعیت کهگیلویه و بویراحمد را طبق سرشماری ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر اعلام کرد و یادآور شد: از این تعداد، ۶۸۷ هزار و ۶۷۸ نفر در سامانه سیب ثبت شده که ۳۱۹ هزار و ۴۰ نفر بالای ۳۰ سال سن دارند و طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون» نیز ۱۵۹ هزار و ۵۲۰ نفر است.

ویمتذکر شد: در مجموع ۷۱۹ پایگاه برای کنترل فشار خود در کهگیلویه و بویراحمد پیشبینی شده که از این تعداد ۳۰ پایگاه سیار و پنج مورد عشایری بوده و مابقی در مراکز بهداشتی، درمانی، خانههای بهداشت، مطب و کلینیکهای خصوصی، خانه بهداشت کارگری و طب کار، سایر ارگانها و … است.

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: پیش‌بینی ۷۱۹ پایگاه برای کنترل فشار خون در کهگیلویه و بویراحمد

خبر جدید  گلریزان ارتفاعات دنا به دست بانوان کوهنورد + فیلم
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات