11:29:22 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش‌بینی برداشت ۶۵ هزار تن گندم از مزارع کهگیلویه
پیش‌بینی برداشت ۶۵ هزار تن گندم از مزارع کهگیلویه
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تن گندم در شهرستان تولید و بیش از ۲۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری شود.

سید عمران تقوی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دهدشت اظهار داشت: با توجه به میزان بارندگی مناسب در سال زراعی امسال پیشبینی میشود که برداشت محصولات کشاورزی به خصوص محصولات استراتژیک مانند گندم و کلزا در شهرستان کهگیلویه افزایش یابد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه افزود: میزان بارندگی در سال زراعی در شهرستان کهگیلویه ۸۳۰ میلی متر بوده که نسبت به میانگین بلند مدت ۷۳ درصد و نسبت به میانگین بارش در سال زراعی گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: بیش از ۵۷ هزار هکتار زمین کشاورزی در سطح شهرستان کهگیلویه داریم از این میزان ۴۴ هزار و ۵۵۰ هکتار گندم و جو کشت شده است.

تقوی با بیان اینکه ۲۸ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم دیم و ۳ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی در سطح شهرستان داریم، گفت: پیشبینی میشود که امسال بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تن گندم در شهرستان تولید و بیش از ۲۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری شود.

وی با بیان اینکه ۵۰ هکتار سطح زیر کشت جو آبی و بیش از ۱۳هزار هکتار سطح زیر کشت جو دیم در سطح شهرستان وجود دارد، افزود: امسال بیش از ۲۰ هزار تن جو در شهرستان تولید که پیشبینی میشود ۵۰۰ تن جو از کشاورزان خرید شود.

تقوی با بیان اینکه فصل برداشت از اواخر اردیبهشت در سطح شهرستان آغاز میشود، گفت: امسال کار برداشت محصولات کشاورزان با ۶۳ کمباین مهاجر و ۲۱ کمباین بومی انجام میشود.

خبر جدید  سارق حرفه‌ای کنتور های آب در دهدشت دستگیر شد

وی افزود: گندم معمولی با قیمت ۱۷ هزار ریال و گندم معمولی با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال از کشاورزان به صورت تضمینی خرید میشود.

به گزارش تسنیم در سال ۹۷ حدود ۸ هزار و ۶۰۰ تن گندم و در سال ۹۶ بیش از ۱۹ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در شهرستان کهگیلویه به صورت تضمینی خریداری و ذخیره شد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد