12:55:58 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیشگیری از مواد مخدر در مراکز یادگیری اجرا می شود
پیشگیری از مواد مخدر در مراکز یادگیری اجرا می شود
یاسوج – ایرنا – دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد گفت: برنامه آموزشی پیشگیری از مصرف سوء مواد مخدر در ۱۶ مرکز یادگیری محلی سوادآموزی این استان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، در مراکز محلی سواد اموزی بیش از ۴۰ نوع مهارت به سوادآموزان ارائه می شود.
در هر مرکز یادگیری محلی حداقل ۵۰ سوادآموز در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم در کنار سواد پایه، مهارت‌ها را نیز فرا می‌گیرند.
مراکز یادگیری محلی با هدف کمک به بهبود کیفیت زندگی مردم ،ایجاد فرصت برابر یادگیری ،آموزش مهارت‌ها و کاربردی کردن آنها در زندگی ایجاد می‌شوند.
راه اندازی مراکز یادگیری محلی سوادآموزی از سال تحصیلی ۹۴ در دستور کار نهضت سواداموزی قرار گرفته است .
سید ناصر رضایی روز دوشنبه در نشست با مسئولان سواد اموزی استان در یاسوج اظهار داشت: در راستای اجرای این برنامه هر کلاس سوادآموزی ۲ساعت آموزشهای لازم در مورد آثار سوء مصرف مواد مخدر و راه های پیشگیری از ابتلا به اعتیاد را فرا می گیرد.
وی گفت: در این طرح فعالیت درمان و حمایت اجتماعی برای آسیب دیدگان نیز اجرا می شود.
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بیان کرد: طرح آشنایی سوادآموزان با آثار سوء مصرف مواد مخدر و پیشگیری از ابتلا به آن در مرحله نخست در ۱۶مرکز یادگیری محلی و با پوشش جمعیتی بیش از یک هزار و۲۰۰ سوادآموز اجرا می شود.
سید حمدالله خواهش نیک گفت: این فعالیت در ۲ بخش توانمندسازی و آگاهی بخشی به آموزش دهندگان و اجرای طرح برای مراکز یادگیری محلی و کلاسهای دوره انتقال و تحکیم و با مشارکت ۱۰ مؤسسه و تشکل مردم نهاد انجام خواهد شد.
وی گفت: در مراحل بعد و براساس تفاهم نامه این طرح برای کلاسها دوره سوادآموزی نیز اجرا می شود.
خواهش نیک تصریح کرد: افراد تحت درمان در کمپهای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در فاصله سنی ۱۰تا ۴۹ سال شناسایی و باسواد می شوند.
براساس سرشماری سال ۹۵ میانگین باسوادی استان در جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۲٫۷ دهم درصد است.
امسال پنج هزار و ۶۵۵ نفر در سه دوره سوادآموزی زیر پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند.
براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت بی سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان ۳۴ هزار و ۱۰۶ نفر است که ۹ هزار و ۲۰۵ نفر مرد و ۲۴هزار و ۹۰۱ نفر زن هستند.
در بین شهرستان ها نیز گچساران و بویراحمد با ۹۶/۶ و ۹۳/۸ بیشترین و کهگیلویه با ۸۸/۲ و لنده با ۸۸/۴ کمترین میزان باسوادی را دارند.
۷۵۳۱/۱۶۶۲

خبر جدید  واگذاری انشعاب رایگان گاز از حرف تا عمل در کهگیلویه


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات