11:59:54 - یکشنبه 19 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پوشش۳۱هزار بیمار پرفشار خون در سامانه سیب/ بسیج ملی کنترل فشارخون
پوشش۳۱هزار بیمار پرفشار خون در سامانه سیب/ بسیج ملی کنترل فشارخون
یاسوج- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از پوشش ۳۱ هزار بیمار پر فشار خون در سامانه سیب «سامانه یکپارچه بهداشت» خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم نعیمی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: در استان قریب به ۴۲ هزار بیمار پر فشار خون وجود دارد که ثبت اطلاعات ۳۱ هزار نفر از آنها در سامانه سیب انجام شده است.

نعیمی با اشاره به اهمیت مراقبت و پوشش خدماتی جامعه هدف، عنوان داشت: پوشش مراقبتی از بیماران پر فشار خون به شکل ماهانه توسط بهورزان و هر سه ماه یک بار توسط پزشک انجام می‌شود.

نعیمی از هدفگذاری اجرای طرح [بسیج ملی کنترل فشار خون] از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیرماه در استان خبر داد و اظهار کرد: شناسایی، ثبت اطلاعات و مراقبت از بیماران در قالب طرح اجرایی و امید است که با همکاری دستگاه‌های متولی پوشش مناسبی در قالب این طرح مهم داشته باشیم.

نعیمی جمعیت بالای ۳۰ سال استان را ۳۲۰ هزار نفر برشمرد و تصریح کرد: در مدت اجرای برنامه غربالگری درصد بالایی را خواهیم داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج میزان شیوع بیماری فشار خون بالا در مناطق روستای استان را ۱۸ درصد دانست و گفت: این آمار در مناطق شهری ۱۰ درصد است.

نعیمی افزود: بر اساس آمارهای کشوری میزان شیوع فشار خون بالا در استان ۲۱.۴ بوده که میانگین این آمار در سطح کشور به ۲۷ درصد می‌رسد.

نعیمی خاطرنشان کرد: بر اساس آمارها، استان کمترین میزان شیوع بیماری فشار خون بالا را داشته است.

کد خبر ۴۶۱۹۶۸۸


منبع :: پوشش۳۱هزار بیمار پرفشار خون در سامانه سیب/ بسیج ملی کنترل فشارخون

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  اجرای ۱۹ طرح با توجیه فنی و اقتصادی در استان تصویب شد
تبليغات
بانک پاسارگاد