۱۹:۰۵:۳۸ - یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پل های بشار یاسوج نیاز به ترمیم و بهسازی دارند
پل های بشار یاسوج نیاز به ترمیم و بهسازی دارند
یاسوج- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد دوره تضمین کلان در ساخت پل اول بشار یاسوج را رو به اتمام می داند و هشدار داد که یکی از پایه های این پل نیز در سیل اخیر نشست کرده است.

به گزارش ایرنا، بیش از ۳۰ سال از ساخت پل نخست بشار یاسوج در منطقه ساحلی این شهر می گذرد و متولیان امر نیز طی این سالها اقدام به ساخت سه پل دیگر بر روی این رودخانه کرده اند.
عبدالمجید نژاد صفوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، ترمیم و مقاوم سازی پل اول بشار یاسوج به دلیل حجم فراوان ترافیک ورودی شهر از سمت منطقه سررود جنوبی، ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست.
وی همچنین نسبت به بروز خطر و ناایمن بودن پل سوم بشار یاسوج با توجه به سیل و طغیان رودخانه بشار هشدار داد و گفت: هم اینک ۲ مورد از شمع های حفاظتی این پل بر اثر آبشستگی نشست کرده است.
نژاد صفوی عبور خط انتقال آب شهر یاسوج از زیرپل سوم بشار را نیز خطرآفرین به ویژه در شرایط بحرانی وقوع سیل دانست و گفت: بارها نسبت به بروز این خطر هشدارهای لازم به مسئولان و متولیان امر داده شده است.
بیش از ۴۰درصد تامین آب آشامیدنی شهر یاسوج و روستاهای اقماری از این خط انتقال تامین می شود که در صورت شکستگی و بروز خطر یاسوج با بحران آبی مواجه خواهد شد.
نژاد صفوی گفت: البته با دستور علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد قرار است ظرف روزهای آینده شرکت آبفای شهری نسبت به جا به جایی آن و جایگزین کردن خط انتقال جدید با لوله های فولادی ۲۴ اینچ اقدام کند.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به آخرین وضعیت راه های ارتباطی استان ادامه داد: جاده ارتباطی یاسوج – شیراز همچنان به دلیل خطر ریزش مسدود و بازگشایی کامل آن زمان بر است.
وی یادآور شد: بامداد امروز نیز کیلومتر ۶۰ جاده یاسوج- پاتاوه دچار ریزش شدید کوه شد که با تلاش راهداران بازگشایی جاده انجام شده اما خطر همچنان وجود دارد.
وی گفت: جاده فرعی یاسوج- چرام باغچه سادات نیز ظرف روزهای گذشته به دلیل ریزش و تخریب بخشی از محور در حدفاصل آب حیات و امام زاده شاه حمزه (ع) مسدود شده بود که با تلاش راهداران این محور بازگشایی موقت شده است.
نژاد صفوی یادآور شد: راه ارتباطی بیش از ۸۰روستا نیز در بارش های سیل اخیر قطع شده بود که با دستور و تاکید استاندار و تلاش نیروهای امدادی، راهداری و حمایت دستگاه های خدمات رسانی بخش عمده ای از آنها بازگشایی شده است.
۳۰۱۶/۶۱۱۰


منبع :: http://www.irna.ir
تبليغات
بانک پاسارگاد