1:59:46 - سه‌شنبه 19 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پلمپ ۲۰ مرکز عرضه غیرمجاز گوشت دام به زودی
پلمپ ۲۰ مرکز عرضه غیرمجاز گوشت دام به زودی
هیچ اراده‌ای برای ساماندهی کشتار‌های غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل دامپزشکی استان از صدور حکم تعطیلی این مراکز خبر داد و گفت: این مراکز غیرمجاز در شهرستان بویراحمد فعالیت داشته که با مشارکت بقیه دستگاههای پلمپ ۲۰ مرکز عرضه غیرمجاز گوشت دام به زودیمتولی این مراکز به زودی پلمپ و تعطیل می شوند.
عبدالله بهمنش با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ پرونده در سطح استان در زمینه کشتار و عرضه غیرمجاز گوشت قرمز در کنار محورهای مواصلاتی تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده اند افزود:برخی از این پرونده ها با صدور رای لازم مختومه و بقیه در دست رسیدگی است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون با برخی از متخلفان برخورد شده است بیان کرد:این برخوردها باید به طور مستمر ادامه داشته باشد تا موضوع کشتارهای غیرمجاز در استان ساماندهی و خاتمه یابد.
بهمنش ادامه داد:به هیچ عنوان گوشتی که خارج از پروسه دامداری، میدان دام، کشتارگاه و قصابی دارای مجوز به دست مردم برسد مورد تایید دامپزشکی نیست.
وی افزود: قصابیهای اطراف شهر یاسوج دام زنده خود را به کشتارگاه تحویل دهند و ۲۴ ساعت پس از آن با کمترین هزینه لاشه دام ذبح شده را تحویل بگیرند.
مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه برخی افراد سودجو و فرصتطلب، دام را در محلهای غیراستاندارد کشتار و عرضه میکنند گفت: دام باید در کشتارگاههای مجاز و تحت نظارت دامپزشکی که هم کارشناس بهداشتی دامپزشکی حضور داشته و هم روحانی ناظر ذبح شرعی حضور دارد کشتار شود.
بهمنش با بیان اینکه برای ساماندهی کشتارگاههای غیرمجاز به همکاری و عزم جدی همه دستگاههای متولی نیاز است از مردم استان هم خواست گوشت مورد نیاز خود را از طریق مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  اجرای طرح کشوری مهرانه در استان
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد