11:41:27 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پلمب ۳۰ مرکز غیرمجاز پوست و مو و طب سنتی در کهگیلویه و بویراحمد
پلمب ۳۰ مرکز غیرمجاز پوست و مو و طب سنتی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پلمب ۳۰ مرکز عرضه خدمات غیرمجاز پوست و مو در استان خبر داد. دکتر طالب نظری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر برخورد با مؤسسات غیرمجاز در حوزه‌های بهداشت و درمان گشت مشترکی با حضور تعزیرات حکومتی، […]

مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پلمب ۳۰ مرکز عرضه خدمات غیرمجاز پوست و مو در استان خبر داد.

دکتر طالب نظری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر برخورد با مؤسسات غیرمجاز در حوزه‌های بهداشت و درمان گشت مشترکی با حضور تعزیرات حکومتی، نظام پزشکی و سازمان‌های بیمه گر برگزار و تعداد زیادی از مراکز خصوصی غیرمجاز فعال در بخش‌های پوست، مو و زیبایی و طب سنتی در سطح استان شناسایی شدند.

وی اظهار کرد: طی سال جاری بیش از ۸۰۰ مورد بازرسی از مراکز خصوصی غیرمجاز در بخش‌های پوست و مو و طب سنتی صورت گرفت که ۳۰ مرکز غیرمجاز در این زمینه شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند و با هماهنگی مراجع قضایی پلمب شدند.

مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این مراکز در بخش‌های پوست، مو، تزریق بوتاکس، لیزر و آی. پی. ال با گذراندن دوره‌هایی یک تا ۱۰ روزه و بدون اخذ مجوز از دانشگاه علوم پزشکی و بصورت زیر زمینی به فعالیت اقدام می‌کردند.

نظری با بیان اینکه از این تعداد مراکز غیرمجاز ۱۲ مرکز پوست و مو و طب سنتی بود، تصریح کرد: طی سالجاری چهار مورد گزارش مردمی که در پی فعالیت این مراکز آسیب به آنها وارد شد، داشته ایم.

وی، شرط فعالیت این مراکز را علاوه بر تخصص، داشتن مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری فعالیت از دانشگاه علوم پزشکی یا وزارت بهداشت دانست.

مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیماران مراجعه کننده به مراکز غیرمجاز طب سنتی و پوست و مو تبعات درمانی سنگینی متحمل شده اند، اظهار کرد: در همین خصوص ۱۰ مورد شاکی از مراجعه کنندگان به واحد نظارت ارائه شده که در دست بررسی و پیگیری است و با متخلفان قطعا برخورد قانونی می‌شود.

خبر جدید  اعلام میزان بارش ها در کهگیلویه و بویراحمد

نظری بیان کرد: مردم برای پیگیری موارد درمانی خود تنها به مراکز درمانی که دارای تخصص لازم و همچنین مجوز فعالیت از دانشگاه علوم پزشکی هستند مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف ذاتی دانشگاه علوم پزشکی فراهم آوردن زمینه برای فعالیت مراکز درمانی خصوصی و دولتی است تا بتوانند خدمات استاندارد حوزه سلامت را به مردم مراجعه کننده ارائه دهند و با نظارتی که براین مراکز وجود دارد، مراجعه کنندگان مطمئن خدمات دریافت کنند. دانشگاه علوم پزشکی بصورت دوره‌ای و موردی بر تجهیزات، امکانات و نیروهای متخصص بخشهای مختلف درمانی استان از جمله مطلب ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز فیزیوتراپی، توانبخشی، عینک سازی، شنوایی سنجی و درمان اعتیاد نظارت دارد.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات