2:02:40 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرداخت ۴۲ هزار میلیارد ریال به بخش صنعت استان
پرداخت ۴۲ هزار میلیارد ریال به بخش صنعت استان
از ابتدای انقلاب تاکنون ۴۲ هزار میلیارد ریال به بخش صنعت کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت:حدود نیمی از این تسهیلات در پنج سال گذشته در قالب کمکهای بلاعوض، سرمایه در گردش یا پرداخت ۴۲ هزار میلیارد ریال به بخش صنعت استانتسهیلات با درصد پایین به صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
گوهرگانی افزود:با پرداخت این میزان تسهیلات برای بیش از هفت هزار نفر در بخش صنعت استان شغل ایجاد شده است.
وی همچنین میزان سرمایه گذاری ۵۷۰ طرح صنعتی در دست اجرا در استان را بالغ بر۲۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:میزان اشتغالزایی این طرحها حدود ۲۰ هزار نفر پیش بینی شده است.
گوهرگانی با اشاره به ساخت پتروشیمی گچساران و دهدشت افزود:پتروشیمی گچساران هم اینک با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در حال اجراست که پس از بهره برداری از این طرح صنعتی، سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی خواهد شد
وی اضافه کرد: با راه اندازی کارخانه پتروشیمی گچساران خوراک پتروشیمیهای خط دنا شامل بروجن، دهدشت، ممسنی و کازرون تأمین خواهد شد.
وی با بیان اینکه طرح مطالعاتی و عملیات خاک برداری پتروشیمی دهدشت به پایان رسیده است گفت:در سفر بهمن پارسال وزیر نفت به استان قرار شد که منابع مالی این طرح بزرگ با رقمی افزون بر ۴۰۰ میلیون دلار از محلها و روشهای مختلف از سوی دولت تامین شود.
وی ادامه داد:در این طرح تاکنون یکمیلیون و ۳۵۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۷۱ هزار متر مربع نیز خاکریزی انجام شده است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همچنین با اشاره به دستاوردها و اقدامات انجام شده در حوزه صنایع کوچک واقع در شهرکهای صنعتی استان گفت:هم اکنون بیش از ۱۲۰ طرح صنعتی، خدماتی و صنفی در سطح نواحی و شهرکهای صنعتی این استان در حال اجرا است.
وی میزان سرمایه گذاری این تعداد طرح را ۲ هزار و ۲۳۰ میلیار د ریال اعلام کرد و افزود:سهم اشتغال پیش بینی شده این طرحها بیش از ۲ هزار نفر است.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  کشت گیاهان دارویی در ۹۷ هکتار از مراتع استان
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات