3:11:05 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی
پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی
حسینی:ازجمله مزایای بیمه سلامت می توان به پرداخت ۹۰ درصد هزینه درمانی اشاره کرد، در بخش نارسایی نیز بیمه سلامت ۷۰ درصد هزینه بیمه شده را پرداخت می کند.

شعارسال: حسینی:ازجمله مزایای بیمه سلامت می توان به پرداخت ۹۰ درصد هزینه درمانی اشاره کرد، در بخش نارسایی نیز بیمه سلامت ۷۰ درصد هزینه بیمه شده را پرداخت می کند.

توسعه نظام بیمه سلامت یکی ازمهم ترین فرامین مورد تاکید مقام معظم رهبری، قانون برنامه پنجم توسعه و یکی از اهداف اصلی سازمان بیمه سلامت ایران است.

تشکیل این سازمان، یکی از بزرگترین اصلاحات نظام رفاه اجتماعی کشور به عهده آن نهاده شده و زمینه تحقق اهداف بلندی چون عدالت محوری، ارتقاء سطح کیفیت درارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، رفع همپوشانی بیمه ای و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در سراسر کشور فراهم شد.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت پوشش بیمه در این استان بیان کرد: ۵۱۵هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه هستند، که جمعیت بیمه ای در صندوق های مختلف متفاوت است، مانند صندوق های روستایی، صندوق بیمه همگانی سلامت و بقیه صندوق های بیمه که وجود دارند.

سید یدالله حسینی اظهار کرد: ۳۴۴ هزار نفر در صندوق روستایی بیمه شده اند و در بیمه همگانی سلامت ۴۰ هزار نفر بیمه شده داریم، همچنین در زمینه بیمه کارمندی حدود ۹۴ هزار نفر و اندکی نیز بیمه ایرانیان داریم که تفاوت آن با بیمه همگانی سلامت، این است که بیمه سلامت کاملا رایگان است و بیمه ایرانیان هم مربوط به بخش دولتی وخصوصی است و باید پرداخت شود.

وی افزود: بیمه سلامت استان تقریبا با ۷۱۵ مرکز درمانی و موسسه مستقل و غیر مستقل ارتباط دارد، به جز بیمارستان شرکت نفت و تعدادی از موسسات دندان پزشکی، بیمه سلامت با همه مراکز درمانی استان قرارداد دارد.

حسینی ادامه داد: ازجمله مزایای بیمه سلامت می توان به پرداخت ۹۰ درصد هزینه درمانی اشاره کرد، در بخش نارسایی نیز بیمه سلامت ۷۰ درصد هزینه بیمه شده را پرداخت می کند، همچنین بیمه شدگان بیمه سلامت روستایی برای ویزیت تنها ۵۰۰ تومان پرداخت می کنند، در خصوص بیماران خاص نیز جمعیت ۸۲۰ نفری که وجود دارد خدماتی که به آن ها ارائه می شود تقریبا رایگان است و هیچ گونه وجهی بابت آن پرداخت نمی شود، در بخش سرپایی نیز بیشتر داروهای بیماران رایگان است، و به ندرت پیش می آید، که هزینه ۱۰ درصدی را بپردازند.

مدیر کل بیمه سلامت گفت: بالغ بر۴۰ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد بیش از یک جلد دفترچه دارند.

وی در پایان گفت: با احتساب بخش نظام خانواده، در هر ماه نزدیک به ۱۵میلیارد تومان در بخش درمان به مراکز درمانی پرداخت می شود.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری صبح زاگرس، تاریخ انتشار: ۱۵آذر ۱۳۹۷ ، کدخبر:۱۱۳۲۰۸ ،www.sobhezagros.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  حال ناخوش آبشار یاسوج در روزهای پاییزی
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات