1:38:28 - یکشنبه 3 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پایان امسال آخرین مهلت صدرصدی بخشودگی جرائم مالیاتی
پایان امسال آخرین مهلت صدرصدی بخشودگی جرائم مالیاتی
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت:تبیین دستاورد‌های نظام و انقلاب از سوی مبلغان ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل امور مالیاتی استان گفت:به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر هر یک از مودیان مالیاتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی چنانچه اصل بدهی پایان امسال آخرین مهلت صدرصدی بخشودگی جرائم مالیاتیمالیاتی خود را تا پایان سال جاری واریز کنند مشمول بخشودگی صددردصدی جرائم مالیاتی میشوند.
محمدعلی غفاری با بیان اینکه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر توسط رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برای بخشش جرائم مالیاتی این تفویض اختیار به مدیران ادارات کل مالیاتی استانها داده شده است افزود:چنانچه اصل بدهی مالیاتی خود را تا پایان امسال پرداخت نکنند مشمول جریمههای سنگین قانون مالیاتهای مستقیم و غیرمستقیم از جمله مواد ۱۹۷، ۱۹۸، ۲۰۱ و همچنین ماده ۱۹۰ که همان پرداخت ۲ و نیم درصد مالیات به ازاء هر ماه خواهد شد میشوند.
وی با اشاره به اینکه احتمال دادن تفویض اختیار مجدد و تمدید آن وجود ندارد از مودیان مالیاتی خواست فرصت پیش آمده را غنیمت شمرده و از مزایای آن بهرهمند شوند.
غفاری افزود:چنانچه اصل بدهی مالیاتی را مودیان مالیاتی در موعد مقرر پرداخت نکنند بر اساس ماده ۲۷۴ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۳۱/۴/۹۴ که اجرای آن از ابتدای سال ۹۵ میباشد علاوه بر جرائم مالیاتی جرائم قضایی هم برای آنها در نظر گرفته میشود.
مدیرکل امور مالیاتی استان اضافه کرد:بر اساس همین قانون مصوب اگر کسانی برای پرداخت مالیات اقدام به تنظیم دفاتر اسناد و مدارک خلاف واقع کنند و همچنین اقدام به اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد حاصل از آن به مثابه ممانعت از دسترسی ماموران مالیاتی و اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود و اشخاص ثالث کنند جرم محسوب شده و مشمول جرم درجه ۶ قانون قضایی شده و بین ۶ ماه تا ۲ سال حبس برای این افراد منظور میگردد.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  بهره برداری از ۲۰۰ طرح اشتغالزا در باشت
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد