13:02:27 - سه‌شنبه 21 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد در یک ماه آینده
وضعیت آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد در یک ماه آینده
یاسوج- ایرنا- با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت محصولات زراعی در کهگیلویه و بویراحمد ضرورت آگاهی از وضعیت آب و هوایی استان برای کشاورزان دوچندان می شود و به همین منظور لازم است تا پیش بینی های مراکز هواشناسی طی یک ماه آینده در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش ایرنا براساس آمار هواشناسی میانگین بلند مدت بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد ۵۲۸ میلی متر است در حالی که میانگین بارش باران در سال زراعی جاری یعنی از ابتدای مهر تاکنون به ۸۸۲٫۳ میلی متر رسیده است.
میانگین بارندگی در مدت مشابه پارسال در این استان ۱۰۲ میلی متر باران اعلام شد که حکایت از افزایش بیش از هشت برابری نسبت به سال زراعی قبل دارد.
میانگین میزان بارش باران از ابتدای سال زراعی تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۸ در این استان ۸۸۲٫۳ میلی متر گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش ۷۸۰ میلی متر افزایش یافته است.
میزان بارش باران ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی این استان از ابتدای مهر تا ۲۹ اردیبهشت ماه در یاسوج ۱۲۲۱٫۶، سی سخت ۱۰۹۰٫۷، دهدشت ۸۴۰٫۷، دوگنبدان ۶۶۸٫۷، لیکک ۷۱۰٫۷ و امامزاده جعفر ۷۶۱٫۶ میلی متر بوده است.
سایت هواشناسی «اکیوودر» که به بررسی وضعیت جوی می پردازد جزئیات پیش بینی هواشناسی روزهای آینده در کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کرده است.

** وضعیت آب و هوایی یاسوج
براساس داده های سایت هواشناسی اکیوودر در شهر یاسوج تا یک ماه آینده بارش قابل توجهی پیش بینی نمی شود.
حجم بارش پیش بینی شده برای این شهر طی یک ماه آینده در مجموع در حد پنج میلی متر خواهد بود.
طی این مدت بیشینه دمای یاسوج با هفت درجه افزایش به ۳۳ درجه سانتی گراد خواهد رسید.
حداقل دمای شهر یاسوج تا یک ماه آینده با افت ۶ تا هفت درجه ای در اواسط خردادماه به مدت ۱۰ روز به ۱۲ درجه سانتی گراد کاهش خواهد یافت.

خبر جدید  مجموعه خبری ساعت ۲۰ ششم مردادماه

** پیش بینی هوای گچساران
طبق گزارش سایت جهانی اکیوودر طی یک ماه آینده برای گچساران بارندگی پیش بینی نمی شود.
در این مدت حداکثر دما با ۲ درجه افزایش و حداقل دما با ۶ درجه افزایش در گچساران به ترتیب به ۳۸ درجه سانتی گراد و ۲۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید.
در یک ماه آینده طی ۲ تا سه روز،گچساران دمای بالای ۴۰ درجه سانتی گراد را تجربه خواهد کرد.

** وضعیت هوای دهدشت
در بیشتر روزهای ماه آینده آسمان شهر دهدشت آفتابی خواهد بود همچنین طبق پیش بینی های سایت اکیوودر بارش قابل ذکری در این منطقه رخ نخواهد داد.
بیشترین و کمترین دمای شهر دهدشت با افزایش ۶ تا هفت درجه ای به ترتیب به ۳۶ درجه سانتی گراد و ۲۴ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

** پیش بینی جوی لنده
براساس گزارش سایت اکیوودر طی یک ماه آینده در شهر لنده بارندگی پیش بینی نمی شود و در بیشتر روزها آسمان این منطقه آفتابی و در پاره ای اوقات بصورت کمی تا قسمتی ابری خواهد بود.
همچنین تا یک ماه آینده شهرستان لنده در برخی اوقات هوای گرمی را در پیش رو دارد که در آنها دما به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

** وضعیت جوی سی سخت
برای شهر سی سخت طبق گزارش سایت اکیوودر طی یک ماه آینده بارش قابل توجهی پیش بینی نمی شود.
در این مدت بیشتر روزها آسمان صاف و آفتابی بوده و در پاره ای اوقات کمی تا قسمتی ابری خواهد شد.
برای شهر سی سخت در بعضی از روزها احتمال رگبار و رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.
طی یک ماه آینده در شهر سی سخت بیشترین دمای هوا با ۱۲ درجه افزایش به ۲۸ درجه سانتی گراد خواهد رسید.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: براساس نقشه های هواشناسی امروز سه شنبه در برخی مناطق استان بارش های پراکنده، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق،افزایش سرعت باد و گرد و غبار پیش بینی می شود.
ولی بهره مند اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته لیکک با بیشینه دمای ۳۵٫ ۵ درجه سانتی گراد و یاسوج با حداقل دمای ۸٫۸ درجه سانتی گراد به ترتیب گرم ترین و سردترین نقاط استان بودند.
بهره مند تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته حجم بارندگی در شهرستان لیکک ۶٫۸ میلی متر و یاسوج ۱ میلی متر ثبت شده است و در دیگر نقاط استان بارندگی گزارش نشد.
بطور کلی در اغلب نقاط کهگیلویه و بویراحمد براساس پیش بینی های انجام شده طی یک ماه آینده بارش قابل توجهی رخ نخواهد داد و در این مدت پدیده غالب برای جو استان افزایش دما است هرچند که احتمال تغییر در پیش بینی های به عمل آمده دور از انتظار نیست.
/۶۱۱۰/۹۹۲۸

خبر جدید  سارق حرفه‌ای کنتور های آب در دهدشت دستگیر شد


منبع :: وضعیت آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد در یک ماه آینده

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد