20:17:02 - چهارشنبه 10 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش مدیرکل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد به سرطان‌زا بودن دکل‌های مخابراتی در حیاط مدارس
واکنش مدیرکل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد به سرطان‌زا بودن دکل‌های مخابراتی در حیاط مدارس
مدیرکل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد به سرطان‌زاد بودن دکل‌های مخابراتی در حیاط مدارس واکنش نشان داد و گفت: در حیاط خانه‌ام در بوشهر یک دکل مستقر بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، در سالهای اخیر بحث سرطانزا بودن دکلهای مخابراتی در حیاط مدارس و منازل به یک معضل تبدیل شده و به صورت مستمر به عنوان یکی از مهمترین دستور کارهای نشست شورای سلامت استان در یکسال اخیر است.

هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مشغول انجام تحقیق و پژوهش لازم در زمینه آسیبهای استقرار دکلهای مخابراتی در حیاط مدارس و منازل در شهرهای مختلف استان بوده و شرکت مخابرات از موضع طلبکارانه خود در گذشته کمی نیز کوتاه آمده است.

مدیرکل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: واقعیت امر خود دکلها زیان نمیرساند و بحث فرکانس بوده که صادر میشود و هرچه دکلها کمتر باشد قدرت تشعشع بالاتر است.

عبدالحسین افتخاری با تاکید بر اینکه قدرت تشعشع فرکانس رادیو از دکلهای مخابراتی بیشتر است، افزود: زمانی در بوشهر بودم یک دکل مخابراتی در حیاط خانه خودم استقرار داشت اگر مشکلی داشت آیا اجازه میدادم در حیاط منزلم دکل باشد.

وی با بیان اینکه به گونهای جا افتاده که هر جایی دکل مخابرات باشد قیمت مسکن و زمین کاهش مییابد، ادامه داد: برخی با این جوسازیها میخواهند دکلها جمع آوری شود تا قیمت زمین و مسکن خود را افزایش دهند.

افتخاری با اشاره به برنامه جمع آوری ۹ دکل مخابراتی در نقاط مختلف تاکید کرد: تجهیزات مخابراتی بدون مجوز انرژی اتمی نصب نمیشوند.

وی ادامه داد: ما از سال ۷۴ تاکنون داریم از تلفن همراه استفاده میکنیم در حالی کشورهای اروپایی از ۱۰۰ سال پیش از موبایل استفاده میکنند و به طور حتم اروپاییها کمتر از ایران برای انسان ارزش قائل نیستند.

خبر جدید  یک کشته و چهار مصدوم در تصادف شلالدان باشت 

افتخاری با اشاره به اینکه انرژی اتمی به عنوان مرجع در این زمینه تاکنون هیچ پژوهشی مبنی بر تاثیرگذاری دکلها بر سلامت انسان نداشته است، خاطرنشان کرد: قدرت فرکانس دکلهای صدا و سیما بسیار بیش از همراه اول است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: استقرار دکل های مخابرات در حیاط برخی مدارس استان به یک معضل تبدیل شده و برای اولیای دانش آموزان نگرانیهایی ایجاد کرده است.

هادی زارع پور با بیان اینکه پژوهشها نشان میدهد که تشعشعات این دکلها بر روی سلامت اثر گذار است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۰ در زمینه جمع آوری دکلهای مخابرات در حیاط مدارس مکاتبات لازم انجام ولی به صورت عملی اقدامی صورت نگرفت و مخابرات معتقد بوده این دکلها برای سلامت ضرری ندارد ولی برای اثبات این ادعا نتیجه هیچ پژوهشی را ارائه نمیکند.

وی ابراز کرد: انتظار میرود در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان متولی سلامت پژوهشهای لازم را انجام و نتیجه را به مسئولان امر اطلاع دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ضروری است شرکت مخابرات استان در زمینه تاثیرگذاری دکلهای مخابرات بر روی سلامت مکاتبه لازم را با مرکز هستهای و مخابرات ایران داشته باشد.

زارع پور با تاکید بر اینکه همچنان خواهان جمع آوری دکلهای مخابرات در حیاط مدارس هستیم، بیان کرد: خانواده دانش آموزان حق دارند نگران سلامت فرزند خود باشند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد