11:26:42 - پنج‌شنبه 7 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش امور عشایر به خبر تسنیم؛ سطح آب‌ چاه‌های تامین آب شرب عشایر لنده کاهش یافت
واکنش امور عشایر به خبر تسنیم؛ سطح آب‌ چاه‌های تامین آب شرب عشایر لنده کاهش یافت
رئیس امورعشایرشهرستانهای کهگیلویه ، لنده وچرام به خبر تسنیم با عنوان «امور عشایر نسبت به سلامت و بهداشت جامعه عشایری بی تفاوت است» واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنده، در پی انتشار خبری بر روی خبرگزاری تسنیم با عنوان «امور عشایر نسبت به سلامت و بهداشت جامعه عشایری بی تفاوت است» با ارسال جوابیهای واکنش نشان داد.

در این جوابیه آمده است:

مردم عشایری روستای مالداری در حوزه کوچ ییلاقی کوه سیاه از توابع شهرستان لنده برای تامین آب شرب و دام خود چاه آب احداث کردند ولی متاسفانه با توجه به خشکسالی سنوات اخیر سطح آب چاههای باقی مانده به حد پایین خود رسیده است که اداره امور عشایر در بازدیدهای مکرری که از حوزه عشایر نشین شهرستان لنده داشته خواستار ساماندهی و بهسازی چاههای آب شد ولی با معارضات مردمی روبهرو شدیم و از آخرین راهی که وجود داشت مجبور به تهدید پرکردن و تخریب چاههای آب کرده اما نتیجهای حاصل نشد.

در دو سال گذشته پیشنهاد مطالعه و تامین آب عشایر از آب رودخانه موگرمون داده شد که ضمن عدم موافقت حتی محل برداشت آب توسط تانکرهای ابرسانی سیار نیز از ما سلب شد و افرادی با حصار کشی، احداث باغ و مسدود کردن راه تردد ماشین آلات آبرسانی را بستند و مانع از برداشت آب برای مصرف عشایر شدند که به اطلاع متولیان ومسئولان امر رسانده شد.

تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفت اما ما با تانکر کار ابرسانی به عشایر خدوم را به نحو رضایت بخش تعهد میدهیم و هیچگونه سهل انگاری و قصوری در این خصوص نداریم و در صورت موافقت در شورای برنامه ریزی آمادگی خود را نسبت به تامین و انتقال آب به عشایر کوه سیاه تخصیص اعتبار و هر گونه همکاری در برخورداری این جامعه مولد از رفاه اجتماعی، بهداشتی، آموزشی و … را اعلام میداریم.

خبر جدید  نقش آموزش عمومی درکاهش خسارات زلزله

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد