2:27:42 - شنبه 4 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش امام جمعه یاسوج به رقص مختلط دانشجویان در دانشگاه؛ این حرکت دانشجویان ‌شرم‌آور بود
واکنش امام جمعه یاسوج به رقص مختلط دانشجویان در دانشگاه؛ این حرکت دانشجویان ‌شرم‌آور بود
گروه استان‌ها ـ خطیب جمعه یاسوج با اشاره به جشن اقوام ایرانی در دانشگاه یاسوج گفت: در این جشن که هفته جاری برگزار شد عده‌ای دانشجوی پسر و دختر به صورت مختلط اقدام به رقاصی کردند که این اقدام در یک استان صددرصد شیعه شرم‌آور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجتالاسلام والمسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبههای این هفته نماز جمعه یاسوج با اشاره به نزدیک بودن ماه رمضان اظهار داشت: رمضان ماه میهمانی خدا، برکت، رحمت و مغفرت است و روزه یکی از واجبات دینی و احکام مهم الهی بوده و آثار معنوی متعددی دارد که یکی از آنها تقرب الهی است.

وی با بیان اینکه افرادی که به دلیل عذر نمیتوانند روزه بگیرند نباید به طور علنی روزهخواری کنند، عنوان کرد: متولیان امر از جمله نیروی انتظامی نسبت به روزهخواری برخورد قاطع داشته باشند و این برخورد ظاهری و موقت نباشد بلکه اثرگذار باشد و مردم سعی کنند از ماه رمضان استفاده معنوی بیشتری از این ماه ببرند.

حسینی با اشاره به دیدار اخیر کارگران و معلمان با رهبر معظم انقلاب افزود: کارگران چرخ اقتصاد کشور را به حرکت در میآورند و معلمان نیز تربیتکننده آیندهسازان جامعه هستند و باید قدر هر دو قشر را بدانیم زیرا هر دو قشر مهم و موثر هستند.

امام جمعه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بیانات مهمی داشتند که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرند.

حسینی با اشاره به جشن اقوام ایرانی در دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: در این جشن که هفته جاری برگزار شد عدهای دانشجوی پسر و دختر به صورت مختلط اقدام به رقاصی کردند که این اقدام در یک استان صددرصد شیعه شرمآور است.

خبر جدید  افتتاح ۶ طرح آب و فاضلاب شهری در استان

وی تصریح کرد: دانشگاه محل علم آموزی و دانشجویان نیز آینده سازان جامعه هستند اما این اقدام ناپسند افتخارات و سوابق تاریخی و همچنین عزت، غیرت و سلحشوری مردم استان را خدشه دار کرد.

حسینی اظهار داشت: بسیج دانشجویی استان عکسالعمل نشان داد و نامهای در این زمینه به رئیس دانشگاه یاسوج نوشت که این اقدام بسیج دانشجویی قابل تقدیر است.

وی با تاکید بر اینکه باید برخورد قاطع شود تا درس عبرتی برای سایرین باشد تا دیگر شاهد این امور ناپسند نباشیم، افزود: این مسئله یک اقدام هنجارشکنانه بود که توسط عدهای بیدرک انجام شد.

حسینی گفت: در حالی ما هم وطنان زیادی را در سیل اخیر از دست دادیم و بسیاری از خانوادهها در غم عزیزان خود عذادار بودند عدهای دانشجو رقص داشتند که مسئولان فرهنگی باید بیدار باشند و برخورد قاطع داشته باشند و این مسائل را محکوم کنند تا دیگر در آینده اینگونه مسائل پیس نیاید.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد