به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام هادی صادقی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت ۹ دی در یاسوج اظهار داشت: جمهوری اسلامی در نابودی داعش و گروه های تکفیری در منطقه، حمایت از بشار اسد به عنوان رهبر خط مقاومت در سوریه ،یمن و لبنان و حمایت از حماس و فلسطین نقش موثر داشته است.

وی تصریح کرد: امروزه ایالات متحده آمریکا پس از هفت سال اقدام به خروج نیروهایش از سوریه کرده و حتی برخی سفارتخانه های کشورهای عربی در حال بازگشت به سوریه هستند.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: بسیاری از این اتفاقات و تحولات عظیم در منطقه محصول تدابیر رهبری فرزانه انقلاب بود که هرگاه به نصایح و توصیه های رهبری جامه عمل پوشاندیم، پیروز شدیم.

وی با بیان اینکه باید مراقب شبهه افکنی ، فتنه ها و توطئه های جدید دشمن باشیم ، گفت: امروز توطئه ها بیش از آنکه در فضای حقیقی باشد در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی نمایان شده است.

صادقی فضای مجازی به ویژه تلگرام را مهمترین زمینه و بستر برای انجام فتنه های جدید دشمنان دانست و گفت: یکی از حربه های اساسی دشمن جدایی و تقویت جمهوریت نظام بدون ارزش های اسلامیت آن است.

وی ۹ دی را روز بصیرت و میثاق مجدد امت با رهبری و ارزش های انقلاب و نظام دانست و گفت: این روز مربوط به جریان و گروه خاصی نیست.

معاون قوه قضائیه گفت: ۹ دی متعلق به همه جریان ها و گروه هاست و از هر رنگ و نژاد و خط و حتی تمامی ۴۰ میلیون شرکت کننده در انتخابات ۸۸ در این روز حضور یافتند.

خبر جدید  انعکاس خبر قتل زنی توسط همسرش هیچ افتخاری برای صدا وسیما نداشت/ اگر پشت پرده مسئله‌ای است بگویید تا همه بدانیم

صادقی برخی حرکت های ساختار شکنانه و آشوب گری ها و اردوکشی های خیابانی در سال ۸۸ را محکوم کرد و گفت: برخی ها آگاهانه و یا ساده لوحانه در آتش فتنه انگیزی ها و توطئه های دشمن و مخالفان نظام گرفتار شدند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: انتخابات ۸۸ که می توانست زمینه ای برای قدرت، عزت و تقویت پایه های نظام و انقلاب باشد اما برخی ها با حرکت های ساختار شکنانه خود آن را تبدیل به خسارت های جبران ناپذیر برای کشور و مردم کردند.

صادقی ادامه داد: حوادث سال ۸۸ به بهانه تقلب و تخلف گشترده در انتخابات باعث شد که بسیاری از قطعنامه های سنگین علیه کشورمان در سازمان ملل به تصویب برسد و موضع گیری ها و جرات دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به این انقلاب نیز بیشتر شود.

مراسم گرامیداشت ۹ دی امسال در مصلی امام خمینی یاسوج با حضور قشرهای گوناگون مردم، مسئولان و مقامات اجرایی، مدیران دستگاه های مختلف و نیروهای نظامی و انتظامی و سایر گروه های مردمی با شکوهتر از سال های گذشته برگزار شد.