خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
19/02/27 12:17
شناسه خبر : 41108

همایش افتتاحیه جشنواره فیلم رشد در یاسوج برگزار شد

یاسوج- ایرنا- همایش افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد با حضور مسئول تولیدات دفتر تکنولوژی وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، معلمان و دانش آموزان در آموزشگاه شبانه روزی نخبگان عشایر شهر یاسوج برگزار شد. ...

به گزارش ایرنا، مسئول تولیدات دفتر تکنولوژی وزارت آموزش و پرورش روز چهارشنبه در حاشیه چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در یاسوج، گفت: محور اصلی جشنواره شناسایی، انتخاب و معرفی فیلم های منتخب در حوزه آموزشی و موضوعات درسی است.
منصور غلامی به نکات ده گانه فیلم بین المللی رشد اشاره کرد و افزود: در هر سال حدود ۶۰درصد دانش آموزان از اکران فیلم های جشنواره بین المللی فیلم رشد بهره مند می شوند.
وی بیان کرد: هم اینک فیلم های مستند، داستانی کوتاه و بلند در زمینه های علمی، تربیتی و آموزشی در مدارس عشایری کهگیلویه و بویراحمد به نمایش گذاشته می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در این جشنواره ۵۰ فیلم کوتاه با موضوع‌های تربیتی، علمی و آموزشی برای دانش آموزان شهر‌ها و روستا‌ها اکران می شود.
هادی زارع پور افزود: یکی از با سابقه ترین جشنواره ها در حوزه آموزش و پرورش جشنواره فیلم رشد است و این فرصتی است که دانش آموزان در موضوعات مختلف در این جشنواره ورود پیدا کنند.
وی عنوان کرد: این جشنواره همه ساله با هدف آموزش نکته های اخلاقی، تربیتی و آشنایی بیشتر جوانان با تکنولوژی جدید و در راستای اهداف تعلیم و تربیت برگزار می شود.
مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد میزان یادگیری از طریق حس بینایی را بسیار زیاد دانست و افزود: به همین دلیل است که آموزش از طریق تلویزیون مفید تر از رادیو است.
رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مایه مباهات و دلگرمی است که این استان میزبان اکران فیلم های چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد است.
اسماعیل رضایی نیک تصریح کرد: جشنواره فیلم رشد یک جشنواره آموزشی است که دانش آموزان را چابک و توانا بار می آورد و یکی از تأثیرگذارترین جشنواره کشور است زیرا این تأثیرگذاری در مدارس اتفاق می افتد.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

خبر جدید  همسفر با عشایر قشلاقی در گچساران


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)