1:02:58 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نگرانی رئیس دانشگاه یاسوج از راه‌اندازی بی‌رویه مراکز آموزش عالی در کهگیلویه و بویراحمد‌
نگرانی رئیس دانشگاه یاسوج از راه‌اندازی بی‌رویه مراکز آموزش عالی در کهگیلویه و بویراحمد‌
رئیس دانشگاه یاسوج از راه‌اندازی بی‌رویه مراکز آموزش عالی در کهگیلویه و بویراحمد ابراز نگرانی کرد و گفت: امیدوارم این وضعیت اصلاح شود زیرا برخی از این مراکز در سطح مورد انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، احمد عریان در نشست دانشگاهیان با آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی کشور در زمینه مسائل علمی حرفی برای گفتن نداشت به گونهای که در سال ۵۸ با ۲ کشور دیگر اسلامی از جمله عراق یک دهم درصد تولید علم دنیا را داشتند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ایران اسلامی به تنهایی ۲٫۳ درصد رشد علم را دارد، عنوان کرد: قبل از انقلاب در مجموع در تمام نقاط کشور ۱۵ دانشگاه با کمتر از ۱۰۰ هزار دانشجو داشتیم ولی هم اکنون در کهگیلویه و بویراحمد ۴۰ هزار دانشجو با ۹۰۰ عضو هیئت علمی داریم.

عریان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب در تنها مرکز تربیت معلم زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم تربیت میکرد، ابراز کرد: البته در زمینه افزایش تعداد مراکز آموزش عالی زیاده روی کردیم که امیدوارم این وضعیت اصلاح شود زیرا برخی از این مراکز در سطح مورد انتظار نیستند.

وی با تشریح وضعیت دانشگاه انوشیروان بابل ادامه داد: ۳ نفر از ۱۶ نفر از اساتید طراز اول کشور بین ۴ هزار و ۵۰ استاد در تمام دنیا از دانشگاه انوشیروان بابل بودند در حالی دانشگاه شیراز نداشت و صنعتی شریف تنها یک نفر صاحب رتبه شد.

خبر جدید  نخستین سفر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به بهمئی

رئیس دانشگاه یاسوج با تاکید بر اینکه باید پاسخگوی این باشیم که چگونه دانشگاه یاسوج با این همه ظرفیت خدادادی نتوانسته همچون دانشگاه انوشیروان بابل نقش آفرینی کند، بیان کرد: یاسوج با بابل در زمینههای مختلف از جمله گیاهان دارویی، گردشگری و نفت و گاز قابل مقایسه نیست.

عریان گفت: هنوز مدیران دستگاههای اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد به این نتیجه نرسیدهاند که با همراهی بیشتر با دانشگاه میتوان مشکلات را برطرف کرد.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه پیوند دانشگاه یاسوج با مشکلات استان را داریم، اظهار داشت: ۶۳۰۰ دانشجو در دانشگاه یاسوج داریم که از این تعداد ۱۷۰۰ نفر در رشتههای کارشناسی ارشد و ۳۰۰ نفر دوره دکتری مشغول تحصیل هستند.

عریان خاطرنشان کرد: ۲۰۰ نفر از دانشجویان نخبه و مستعد دانشگاه یاسوج را خیران بورس کردند که ۵۰ درصد توسط بنیاد علمی و آموزشی قلم چی و ۵۰ درصد دیگر نیز توسط خیران استانی تامین میشود.

وی با تاکید بر اینکه علم خوب تولید کردیم ولی نتوانستیم آن را به ثروت تبدیل کنیم، افزود: در صورت تبدیل علم به ثروت هم اکنون سوار بر هواپیمای تولید داخل میشدیم و خودرو با ایمنی بالا تولید میکردیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد