13:32:51 - دوشنبه 11 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نگرانی از افزایش روند خشکسالی در کهگیلویه و بویراحمد/ ۶۰ هزار روستایی در خطر بی آبی
نگرانی از افزایش روند خشکسالی در کهگیلویه و بویراحمد/ ۶۰ هزار روستایی در خطر بی آبی
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش خشکسالی و خشک شدن چاه‌های آب روستایی در این استان اظهارنگرانی کرد و گفت: خطر بی‌آبی، ۶۰ هزار روستایی این منطقه را تهدید می‌کند. شعار سال: مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش خشکسالی و خشک شدن چاه‌های آب روستایی در این […]

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش خشکسالی و خشک شدن چاه‌های آب روستایی در این استان اظهارنگرانی کرد و گفت: خطر بی‌آبی، ۶۰ هزار روستایی این منطقه را تهدید می‌کند.

شعار سال: مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش خشکسالی و خشک شدن چاه‌های آب روستایی در این استان اظهارنگرانی کرد و گفت: خطر بی‌آبی، ۶۰ هزار روستایی این منطقه را تهدید می‌کند.

فیض الله پاسره گفت: در سال گذشته ۱۳۰ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد با تانکر آبرسانی می شد که اکنون این تعداد به ۱۸۰ روستا رسیده است.

وی با بیان اینکه آب روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد توسط ۲۴۰ منبع آب تامین می‌شود که از این تعداد ۱۲۷ چاه و مابقی چشمه است، اظهار داشت: هم اکنون ۱۸۰ روستای این استان به صورت سیار و با تانکر آبرسانی می‌شود که با توجه به پدیده خشکسالی این تعداد در حال افزایش است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود:‌ کم آبی، روستاهای این استان را تهدید می‌کند به گونه‌ای که خشکسالی های چند سال اخیر موجب کاهش سطح آب‌های زیر زمینی و خشک شدن چشمه‌های فراوانی در کهگیلویه و بویراحمد شده است.

پاسره گفت: در اوایل سال گذشته ۱۳۰ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت سیار آبرسانی می‌شد که اکنون شاهد افزایشی ۵۰ روستا به این روستاها هستیم.

وی تعداد مشترکین آب روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۶۰ هزار مشترک عنوان و خاطرنشان کرد: جمعیت روستایی استان بین ۲ سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۰ تا ۹۵ از ۴۷ درصد به ۴۴ درصد جمعیت استان کاهش پیدا کرده است.

خبر جدید  آتش‌سوزی مرگبار یک منزل مسکونی در دهدشت + تصاویر

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران، تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، کدخبر: ۶۳۲۰۷۱ ، www.ilnanews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد