3:07:56 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نهضت سوادآموزی گام‌های بی‌نظیری در کهگیلویه و بویراحمد برداشته است
نهضت سوادآموزی گام‌های بی‌نظیری در کهگیلویه و بویراحمد برداشته است
گروه اجتماعی – نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دوران ۴۰ ساله جمهوری اسلامی، نهضت سوادآموزی گام‌های بی‌نظیری در راستای ارتقای سطح باسوادی افراد جامعه در این استان برداشته است.

به گزارش ایکنا از کهگیلویه وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، آیتالله سیدشرفالدین ملکحسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته، ۳۰ آذرماه در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش و مجموعه سوادآموزی استان بهمناسبت آغاز هفته سوادآموزی در یاسوج، اظهار کرد: امروزه سواد از خواندن و نوشتن فراتر رفته و تحقق انواع سواد از جمله سوادهای ارتباطی، رسانهای، قانون عاطفی و رایانهای بیانگر باسوادی جامع برای افراد است.
وی افزود: بهویژه سوادهای ارتباطی و عاطفی یک ضرورت در کنار سواد پایه است که باید همه افراد خود پیگیر آن باشند.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همه این سوادها باید به سواد تعبدی بینجامند تا سبب سعادت و کمال فرد شود.
آیتالله ملکحسینی عنوان کرد: فعالیتهای خوب و ارزشمندی در بخش سوادآموزی کهگیلویه وبویراحمد انجام شده و امیدوارم به جایی ختم شود که دیگر فرد بیسواد در این استان وجود نداشته باشد.
همچنین، هادی زارعپور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۳۴ هزار و ۱۰۶ نفر از جمعیت ۱۰ تا۴۹ سال استان بیسواد است. میزان باسوادی در استان ۹۲ و هفت دهم درصد است.
وی افزود: میزان باسوادی مردم استان در جمعیت بالای ۶ سال در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۳۱ درصد بود که هماینک به ۸۴ درصد رسیده است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: باسوادی مردان و زنان استان از ۴۲ و ۱۸ درصد هماکنون برای مردان ۸۹ و برای زنان ۷۹ درصد است.
زارعپوربیان کرد: امسال حجم پوشش باسوادی در استان ۵ هزار و ۶۳۵ نفر است که هزار و ۳۵ نفر بیشتر از سال گذشته را نشان میدهد.
وی افزود: امسال ۲ هزار و ۷۲ نفر در طرح خواندن با خانواده، هزار و ۸۳۸ نفر در حلقههای کتابخوانی و ۲ هزار و ۹۸۰ نفر در مسابقات سوادآموزی شرکت کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح نماز کلید بهشت در چهار شهرستان و منطقه استان برای نخستین بار خبر داد و بیان کرد: علاوه بر شهرستان دنا در سال گذشته سه هزار و ۵۳۶ نفر از آموزش دهندگان و سوادآموزان بویراحمد، دهدشت، گچساران و مارگون زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.
زارعپوراضافه کرد: ۹۰ مربی و ۵۴۵ سوادآموز در مناطق عشایری استان زیر پوشش طرح توسعه سواد زنان و دختران عشایر قرار گرفتند.
وی اضافه کرد: بیش از ۹۸ درصد حجم ابلاغی کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش قرار گرفته و تا ۱۵ دیماه نامنویسی ادامه دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: در تمام شاخص ارزیابی سوادآموزی این استان رتبه دوم کشور را کسب کرد.
زارعپور گفت: از ۱۷۶ شهید عرصه سوادآموزی در کشور ۱۰ شهید مربوط به کهگیلویه و بویراحمد است.
بنابراین گزارش، همچنین، سیدحمدالله خواهشنیک، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان نیز گفت: برای نخستین بار در ۲ سال گذشته ۳۰ کلاس ۱۰ نفره سوادآموزی زیر پوش طرح ICDI قرار گرفتند.
وی یادآور شد: هماکنون ۲ هزار آموزشدهنده و مربی در استان واجد شرایط فعالیت در سوادآموزی هستند.۸ مرکز یادگیری محلی در استان فعال بود و امسال هشت مرکز یادگیری محلی دیگر راهاندازی میشود.
انتهای پیام
منبع :: http://yasouj.iqna.ir

خبر جدید  یادواره شهدا در باشت و لنده
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات