18:09:06 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظارت بر مراکز تولید مصالح ساختمانی کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد
نظارت بر مراکز تولید مصالح ساختمانی کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمیته مصالح در کیفیت بخشی به ساخت و سازها قوی تر عمل کند و دستگاه های نظارتی دامنه نظارت بر مراکز تولید مصالح ساختمانی استان را افزایش دهند. به گزارش ایسنا، عزیز فیلی در نشست شورای فنی استان افزود: همه مراکز کارگاهی تولید بتن آماده، کارخانجات شن […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمیته مصالح در کیفیت بخشی به ساخت و سازها قوی تر عمل کند و دستگاه های نظارتی دامنه نظارت بر مراکز تولید مصالح ساختمانی استان را افزایش دهند.

به گزارش ایسنا، عزیز فیلی در نشست شورای فنی استان افزود: همه مراکز کارگاهی تولید بتن آماده، کارخانجات شن و ماسه و آسفالت، سیمان، تیرچه بلوک و موزائیک، بلوک پلی استارن یا فوم، ایزوگام و آجرپزی باید به سمت استاندارد سازی حرکت کنند و بطور مستمر مورد نظارت و کنترل نهادهای مربوطه قرار گیرند.

وی، خواستار بررسی استحکام ساختمان های عمومی و ارائه راهکارهای لازم برای مقاوم سازی و ایمن سازی این ساختمان ها در برابر مخاطرات طبیعی و حوادث غیرمترقبه شد و اظهارکرد: دستگاه های نظارتی باید دامنه نظارت خود را بر فعالیت تولید کنندگان مصالح ساختمانی و رعایت قانون و مقررات ساخت و سازها افزایش دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد یکی از نواقص موجود در حوزه مصالح ساختمانی را ترکیبات محصولات سنگدانه در بتن آماده و آسفالت دانست و خاطرنشان کرد: آزمایشگاه فنی خاک و دیگر آزمایشگاه ها به طور مداوم دقت لازم را در استانداردسازی و کنترل کیفی و پارامترها در سنگ دانه شن و ماسه، بتن و آسفالت بکار گیرند.

فیلی به رعایت و نظارت بیشتر بر قوانین و مقررات ۲۲ گانه ساخت و سازها در همه شهرستان های استان تاکید و تصریح کرد: با توجه به وضعیت زلزله های اخیر و دیگر حوداث طبیعی و غیرطبیعی که وجود دارد، باید با حساسیت و نظارت بیشتر به همه امور معماری و ساخت وسازها توجه جدی شود.

خبر جدید  ۱۷ هزار مددجوی استان در دوره‌های آموزش خانواده شرکت کردند

وی به ایجاد تعادل کیفیت، قیمت و رعایت شرایط مکانی بین کارخانه های تولید شن و ماسه کوهی و رودخانه ای استان تاکید کرد و ادامه داد: کارخانجات تولید شن و ماسه کوهی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

فیلی با بیان اینکه در انتقال کارخانه های شن و ماسه رودخانه بشار به شهرک دلی بجک در یک دهه اخیر تلاش‌های زیاد و قابل تقدیری به عمل آمده است، تاکید کرد: شورای فنی، ساز و کاری ارائه دهد تا کارخانجاتی که در حاشیه رودخانه بشار هستند به سمت شهرک صنعتی تولیدات کوهی بروند.

وی اضافه کرد: فعالان و تولید کنندگان مصالح ساختمانی که با تذکر و اخطار بطور مکرر استانداردهای لازم را رعایت نکرده باشند بعد از قطع خدمات دولتی به مراجع قانونی معرفی شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست همچنین اختلاف چند دستگاه اجرایی با پیمانکاران مورد رسیدگی قرار گرفت و راهکارهای قانونی برای رفع اختلاف و تکمیل پروژه‌ها ارائه شد.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات