1:36:53 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظارت بر اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد تشدید شود
نظارت بر اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد تشدید شود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تشدید نظارت بر اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شد و گفت: هیچ گونه کم کاری در این زمینه از مسئولان و متولیان امر پذیرفته نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی محمد احمدی در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اهمیت و ارزش مسائل در حوزههای فرهنگی و اجتماعی کمتر از عمرانی و بخش اقتصادی نیست و باید غیرتمندانه به آنها توجه شود.

وی با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی و اجتماعی از اولویتهای اساسی جامعه و کشور است، عنوان کرد: اگر تمام بخشهای عمرانی، زیربنایی و اقتصادی رشد و توسعه یابند اما به حوزه فرهنگی و اجتماعی توجه نشده باشد، ما توفیقی نداشتهایم.

احمدی با تاکید به اینکه باید در چشم انداز برنامهها توجه به اصول سیاستهای فرهنگی اجتماعی باشد و به موازات سایر بخشها نیز راهبرد فرهنگی اجتماعی داشت، ابراز کرد: دستگاههای فرهنگی، نهادها و سمنها به عنوان مهمترین بخش تاثیر گذار که نقش کلیدی در تولید و بازآفرینی برنامههای فرهنگی و اجتماعی دارند، باید مدد کاری کنند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط بد مالی دولت سال قبل ۱۴ میلیارد ریال به مسائل اجتماعی کمک کرد که اعتباری مکمل است، افزود: این کمک با این منظور که دستگاههای اجرایی و فرهنگی معبری ایجاد کنند تا با برنامه، جمعیت هدف و افراد آسیب پذیر، آسیب دیده و در معرض آسیب شناسایی و اقدامات پیشگیرانه و مددکاری انجام شود.

احمدی به آگاهی فرمانداران از برنامههای فرهنگی اجتماعی و موضوعات آن تاکید کرد و ادامه داد: فعالیت و برنامههایی که سمنها در این رابطه انجام میدهند همراه با گزارش عملکردی باشد و کمکها هم مشوقی بوده که این تشکلها و نهادها با انگیزه پای کار بیایند.

خبر جدید  آبرسانی به روستاهای باشت با آبهای جاری برای اولین بار در کهگیلویه وبویراحمد

وی به حضور موثر و مفید شخص مدیر با داشتن ایده و برنامه سازنده در جلسات فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: فرمانداران و مدیران همه توان خود را صرفا بر روی پروژه های عمرانی و طرح های اقتصادی متمرکز نکنند چون حوزه فرهنگی و اجتماعی در راس همه مسائل است.
استاندار تاکید کرد: سنجش و ارزیابی برنامه های فرهنگی اجتماعی به لحاظ هزینهای و محتوایی در سال جاری به خوبی به عمل آورده شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: جلسات فرهنگی و اجتماعی محوری بوده و باید موضوعات آن اصل باشد و مورد توجه جدی قرار گیرند چرا که اگر تخریب فکر، فرهنگ و باورهای دینی گریبانگیر فرد، خانواده، اجتماع و جامعه شود، بسیار شرایط را سخت و پیچیده خواهد کرد و جبران آن بسیار سنگین و زمان بر است.

حجت الاسلام میرمحمدی با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی و اجتماعی باید در تمام فرمانداریها با جدیت پیگیری شوند، افزود: تفکر، اندیشه و دیدگاه ها باید به مسائل فرهنگی و اجتماعی تغییر کند و برنامههای آن مطالعه شده و با شیوههای نو اجرا شوند.

وی با تاکید به اینکه نظارتها بر برنامههای فرهنگی و اجتماعی بیشتر خواهد شد، افزود: ارائه برنامه های کارشناسی شده و براساس نیاز استان در حوزه فرهنگی و اجتماعی از اهداف اصلی این شورا است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد