1:39:57 - یکشنبه 3 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نشست مشترک دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد و اسلواکی
نشست مشترک دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد و اسلواکی
تسهیلات اشتغالزا یا یارانه دار به روستائیان استان کهگیلویه وبویراحمد پرداخت می‌شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج گفت:این نشست اردیبهشت ماه سال ۹۸ یا در ایران و یا در اسلواکی برگزار میشود.نشست مشترک دانشگاههای کهگیلویه و بویراحمد و اسلواکی
جبار کیانی پور ایجاد ارتباط دانشگاههای استان و مراکز علمی دنیا را یکی از دغدغههای این اتاق برشمرد و افزود:به منظور انتقال تکنولوژی جامعه دانشجویی و محیط کسب و کار نیازمند ایجاد این قبیل ارتباطات بوده و ظرفیتهای دانشگاههای استان باید احصاء و شکوفا شود.
وی تصریح کرد:همکاری در دورههای تحصیلات تکمیلی در سطح کاربردی، آموختن تکنولوژی در زمینه تولید و فرآیندهای مختلف کسب و کار و بکارگیری نیروهای علمی و آموزش دیده استان در واحدهای تولیدی اسلواکی از دیگر اهداف اتاق بازرگانی یاسوج در برگزاری این نشست است.
کیانی پور گفت:طبق تفاهم نامه با دانشگاه یاسوج اتاق بازرگانی موظف است که بستر لازم برای انجام فرصتهای مطالعاتی و بازدیدهای علمی برای دانشجویان و اساتید و استفاده از ظرفیتهای آنها در داخل و خارج کشور را فراهم کند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج با اشاره به برخی توانمندیهای کشور اسلواکی ادامه داد: این کشور صنعتی دارای ۱۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی و یکی از کشورهای ثروتمند اروپا است.
وی افزود:دارا بودن ۲۰ دانشگاه عمومی و ۱۰ دانشگاه خصوصی و تولید یک میلیون و ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو از جایگاه خوبی در حوزه پزشکی،مهندسی و تولید خودرو در اروپا و حتی جهان برخوردار است.
کیانی پور تولید،اشتغال و رونق اقتصادی در اسلواکی را بسیار بالا ارزیابی کرد واضافه کرد:این نشست و برقراری همکاریهای دوجانبه فرصتی مناسب برای ارتباط استادان و دانشجویان استان با مراکز علمی اسلواکی و توسعه استان است.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  ایجاد اشتغال پایدار در روستا های استان
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد